Poczta Polska nie przyspieszy przez „dramatyczny brak pracowników”. Tyle można zarobić

Działające od pół roku nowe centrum logistyczne Poczty Polskiej pod Warszawą miało przyspieszyć doręczanie przesyłek, a zmaga się z krytycznym brakiem pracowników. Do szukania nowych rąk do pracy firma zachęca także samych pocztowców, ale oferowane stawki nie zachęcają – informuje serwis wnp.pl.

Poczta Polska Nie Przyspieszy Przez Dramatyczny Brak Pracownikoacutew Tyle Mozna Zarobic 5edfec6, NEWSFIN

fot. Joanna Stankiewicz-Witek / / Shutterstock

Nowe centrum logistyczne Poczty Polskiej zostało otwarte 10 listopada w Ciemnem (pow. wołomiński) pod Warszawą. Według założeń, nowoczesny sorter miał automatycznie rozdzielać nawet 15 tys. paczek na godzinę a jednorazowo obsługiwane miało być nawet 60 kurierskich furgonetek.

Centrum nie przyspieszyło jednak znacząco pracy pocztowców. Powód jest prozaiczny – brakuje rąk do pracy. Jak informuje serwis wnp.pl, powołując się na wewnętrzną korespondencję w Poczcie Polskiej, sytuacja jest kryzysowa.

– Jesteśmy w krytycznej sytuacji kadrowej. Taki stan będzie utrzymywał się przez kolejne 3-4 tygodnie – miał brzmieć mail wysłany w poniedziałek, 10 czerwca, przez jednego z dyrektorów Poczty Polskiej do pracowników.

Władze państwowego operatora, by łatać braki kadrowe, zachęcają swoich pracowników do podjęcia dodatkowej pracy w centrum logistycznym w Ciemnem. Zachętą ma być stawka godzinowa w wysokości 35 zł brutto, bezpłatne zakwaterowanie dla pracowników spoza Warszawy i bezpłatny transport do centrum.

Poczta Polska Nie Przyspieszy Przez Dramatyczny Brak Pracownikoacutew Tyle Mozna Zarobic 582dbe8, NEWSFIN

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Jak wynika z informacji wysłanej do zatrudnionych w Poczcie Polskiej, dodatkowi pracownicy potrzebni są zwłaszcza pomiędzy godz. 6 a 18. Jeśli podejmą rękawicę, będą zajmować się obsługą sortera oraz ręcznym opracowaniem przesyłek, zwłaszcza wielkogabarytowych.

Władze Poczty Polskiej zachęcają swoich pracowników także do prowadzenia rekrutacji na własną rękę.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *