Cena Frax Share (FXS) przebiła 230-dniową długoterminową opadającą linię oporu, zyskując 7% w ciągu jednego dnia. W tym czasie rynek kryptowalut doświadczył niedźwiedziej wyprzedaży.
Oprócz długoterminowego wybicia, cena Frax Share pokonała również krótkoterminową spadkową linię oporu. Czy należy spodziewać się dalszych wzrostów?
Frax Share pokonuje długoterminowy opór
Cena FXS spadła poniżej opadającej linii trendu oporu od lutego. Spadek ten doprowadził do dołka na poziomie 4,60 USD w dniu 15 czerwca.
Po zainicjowaniu ruchu wzrostowego cena została ponownie odrzucona przez linię trendu w dniu 15 sierpnia (czerwona ikona). Niemniej jednak we wrześniu utworzyła ona wyższy dołek, a następnie przebiła linię trendu oporu. W momencie wybicia, linia trendu obowiązywała przez 230 dni.
Po wybiciu cena Frax Share powróciła, aby potwierdzić linię trendu jako wsparcie (zielona ikona). Co więcej, pozornie rozpoczęła ruch w górę w dniu 12 października.
Pomimo wzrostu, altcoin nadal znajduje się bardzo blisko poziomów sprzed wybicia.
Wykres FXS/USDT dzięki Tradingview
Uruchomienie nowego skarbca zachęcającego do stakingu
Możliwe, że uruchomienie sFRAX pomogło w trwającym wzroście. sFrax to skarbiec stakingowy, który ma na celu wykorzystanie gwałtownego wzrostu rentowności obligacji skarbowych. Użytkownicy mogą stakować FRAX i zarobić na nim rentowność bonów skarbowych. Prawdopodobnie zacznie się od 10%.
Według założyciela Frax Shares, Sama Kazemiana, rentowność może spaść do 5%. Jednak twierdzi on, że nie spadnie poniżej tego poziomu.
Ekosystem Frax emituje obecnie trzy stablecoiny: FRAX, FPI i frxETH. Pierwszy z nich jest powiązany z USD, drugi z koszykiem dóbr konsumpcyjnych, a trzeci z ceną Ethereum.
Prognoza ceny FXS: Czy wybicie jest uzasadnione?
Analiza techniczna z krótszego, sześciogodzinnego przedziału czasowego wspiera kontynuację wzrostów. Istnieją ku temu dwa główne powody.
Po pierwsze, altcoin wybił się z krótkoterminowej opadającej linii trendu oporu. Tym samym potwierdził wybicie z długoterminowej linii trendu.
Po drugie, Relative Strength Index (RSI) wybił się z własnej linii trendu (zielonej). Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.
Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie.
Oprócz wybicia, RSI jest powyżej 50 i rośnie, co jest sygnałem zwyżkowego trendu. Jeśli Frax Shares będzie kontynuował ruch w górę, cena może wzrosnąć o kolejne 11% i osiągnąć horyzontalny obszar oporu przy 6,10 USD.
Wykres FXS/USDT dzięki Tradingview
Pomimo tej byczej prognozy cenowej FXS, niepowodzenie w utrzymaniu wzrostu może doprowadzić do spadku o 6% do najbliższego obszaru horyzontalnego na poziomie 5,20 USD. Zbiegnie się to również z poprzednią opadającą linią trendu oporu.
Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK