Czy boty na Telegramie pompują cenę Toncoin (TON)?

Czy Boty Na Telegramie Pompują Cenę Toncoin Ton 9920798, NEWSFIN

Tokeny botów na Telegramie stały się jednym z najgorętszych tematów w sektorze kryptowalut w ostatnich tygodniach. Analiza on-chain bada korelację między wzrostem nastrojów społecznych wokół monety TON a rosnącą popularnością tokenów botów powiązanych z Telegramem.

Platforma komunikacyjna Telegram pozostaje jednym z podstawowych narzędzi miłośników kryptowalut, którzy w przeszłości odkrywali technologię blockchain. Toncoin został początkowo założony pod nazwą “Telegram Open Network” (TON). Jednak po stawieniu czoła wyzwaniom prawnym nazwa została ostatecznie porzucona na rzecz “The Open Network” w 2020 roku.

Wzrost popularności tokenów botów na Telegram

Trzy lata później kryptowaluty związane z Telegramem, takie jak UNIBOT, Moonbot (MBOT) AIMBOT i inne tokeny oparte na sztucznej inteligencji, zaczęły realizować tę wizję.

Współpracując z API Telegrama, tokeny botów pozwalają użytkownikom zautomatyzować kluczowe funkcje DeFi. Należą do nich handel na zdecentralizowanych giełdach (DEX), zarządzanie portfelem, yield farming, token sniping i wiele innych.

Analiza danych on-chain bada korelację między niedawnym wzrostem cen Toncoin a wzrostem znaczenia tokenów botów na Telegramie.

Toncoin przyciąga uwagę mediów

Toncoin (TON) to natywny token, który stanowi podstawę “The Open Network”. Jest on używany głównie do operacji sieciowych, transakcji, gier i płacenia za przedmioty kolekcjonerskie zbudowane w sieci blockchain.

Dane on-chain pokazują, że TON przyciągnął znaczną uwagę inwestorów, szczególnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Poniższy wykres od Santiment pokazuje, że wskaźnik Social Dominance dla Toncoin doświadczył zauważalnego wzrostu w okolicach czerwca 2023 roku.

Od 7 czerwca dominacja społecznościowa TON wzrosła prawie dziesięciokrotnie z 0,05% do 0,42% na dzień 3 września.

Czy Boty Na Telegramie Pompują Cenę Toncoin Ton 11ff5e4, NEWSFIN

Cena Toncoin i wskaźnik Social Dominanace / Źródło: Santiment

Dominacja społeczna mierzy procent wzmianek w mediach społecznościowych, jakie kryptowaluta przyciąga w odniesieniu do 50 najczęściej omawianych projektów. Zaobserwowany powyżej skok pokazuje, że Toncoin przyciągnął znacznie większy udział w dyskusjach medialnych w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Ta intensywna uwaga inwestorów pomogła podnieść cenę Toncoin o 38% od niedawnego dołka na poziomie 1,2 USD, odnotowanego w dniu 6 sierpnia.

Co ciekawe, wydaje się, że szum wokół Toncoin zwrócił również uwagę na tokeny botów na Telegramie. To wysuwa na pierwszy plan historyczne powiązania TON Network z gigantem komunikatorów internetowych.

Tokeny botów na Telegramie wykazują ścisłą korelację z akcją cenową TON

Pomimo różnych przypadków użycia, akcja cenowa kilku tokenów botów związanych z Telegramem była ściśle skorelowana z wynikami TON w ostatnich tygodniach.

Według Coingecko, UNIBOT jest obecnie najwyżej notowanym tokenem bota na Telegramie pod względem wolumenu obrotu i kapitalizacji rynkowej. Wśród innych funkcji pozwala użytkownikom DeFi kupować i sprzedawać tokeny na Uniswap V3 bezpośrednio z ich aplikacji Telegram. W okresie od 31 lipca do 3 września Unibot osiągnął niesamowite wyniki na poziomie 115%. Cena wzrosła z 115 USD do rekordowego poziomu przy prawie 240 USD, po czym zaczęła spadać.

Podobnie MoonBOT (MBOT) – zaawansowany i konfigurowalny bot handlowy Telegram. Wkonuje on automatyczne transakcje i również zyskał znaczną popularność. W okresie od 4 sierpnia do 3 września zyskał imponujące 125%, gwałtownie wzrastając z 2,4 USD do 6,12 USD.

Czy Boty Na Telegramie Pompują Cenę Toncoin Ton 73bd66c, NEWSFIN

Wzrost tokenów związanych z Telegramem / Źródło: Santiment

Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut skurczyła się o prawie 10% od 1 sierpnia. Tymczasem tokeny powiązane z Telegramem przyniosły w tym okresie co najmniej dwucyfrowe zyski. Korelacja ta sugeruje możliwą ewolucję kolejnego rozwijającego się sektora na rynku kryptowalut.

Należy również zauważyć, że te tokeny botów nie są jeszcze notowane na giełdach głównego nurtu. W związku z tym strach przed przegapieniem (FOMO) może nadal rosnąć wśród inwestorów strategicznych, którzy chcą wyprzedzić ewentualne zyski z notowań giełdowych, takich jak Binance i Coinbase.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *