„Problem jest w rządzie”. Zaskakujące słowa Ryszarda Petru

„Problem leży w rządzie” – stwierdził Ryszard Petru podczas wizyty w Radiu Zet. Polityk z Polski 2050 zauważa, że Polacy otrzymali zapewnienie o deregulacji, jednak to administracja Donalda Tuska opiera się przed zmianami oraz ograniczeniem biurokracji. „Urzędnicy nie pragną zmian, ponieważ zabieramy im znaczną część władzy” – dodawał Petru. W trakcie rozmowy polityk zadeklarował także, że wspiera dopłaty do mieszkań z rynku wtórnego, mimo że „wszystkie dopłaty prowadzą do pewnego wzrostu cen nieruchomości”.

Zdjęcie

Problem Jest W Rzdzie Zaskakujce Sowa Ryszarda Petru 1d70f89, NEWSFIN

Ostre słowa Ryszarda Petru na temat Donalda Tuska i jego rządu, poszło o deregulacje i propozycje zmian /Filip Naumienko /Reporter Reklama

Polityk z Polski 2050 był gościem Beaty Lubeckiej w porannej rozmowie w piątek (14.02) w Radiu Zet. Temat dotyczył rzekomych oporów ze strony władzy związanych z deregulacją i biurokracją, a także finansowych aspektów dopłat do mieszkań z rynku wtórnego.

Polacy cierpią przez sprzeciw Ministerstwa Finansów?

Ryszard Petru w trakcie rozmowy z Beatą Lubecką podkreślił, że „ma problem z Ministerstwem Finansów„. Przewodniczący sejmowej komisji gospodarki i rozwoju wyjaśniał, że ministerstwo Andrzeja Domańskiego „sprzeciwia się różnym rozwiązaniom”.

Reklama

„Chodzi głównie o KASurzędnicy nie pragną zmian, ponieważ zabieramy im znaczną część władzy, co sprawia, że relacje podatnik-urzędnik są bardziej korzystne dla podatnika” – wyjaśniał Ryszard Petru na antenie Radia Zet.

Co więcej, według polityka z Polski 2050 nagle temat deregulacji stał się „modnym zagadnieniem”, a sam Donald Tusk nie zdaje sobie sprawy, że stworzył pułapkę, ponieważ jako premier powinien „odblokować biurokratyczne blokady”. Ryszard Petru wyjaśnił, że ustawa deregulacyjna jest już gotowa, ale ministerstwo finansów „nie chce, aby ta ustawa poszła dalej”.

Deregulacja prowadzona przez Rafała Brzoskę może nie przynieść oczekiwanych rezultatów? Ryszard Petru wskazuje, że zarówno szef InPostu, jak i inni pracodawcy mogą zgłaszać swoje pomysły, ale „my, jako politycy, na końcu dnia musimy je wdrożyć”. Deregulacja nie będzie jednak prosta z powodu oporu materii? „Problem jest w rządzie, nie w pomysłach, lecz w tym, że biurokracja opiera się zmianom” – mówił polityk.

Ryszard Petru wspiera dopłaty do mieszkań z rynku wtórnego mimo ryzyka wzrostu cen

Beata Lubecka, zmieniając temat deregulacji, zapytała swojego rozmówcę, czy uważa, że dopuszczenie dopłat do mieszkań z rynku wtórnego to dobry pomysł. Ryszard Petru odpowiedział, że tak, a dziennikarka Radia Zet zauważyła, że słuchacze mają odmienne zdanie, ponieważ w sondzie aż 71 proc. uczestników było przeciwnych temu rozwiązaniu.

Nie zbiło to Ryszarda Petru z tropu, który wyjaśnił, że dopłaty do mieszkań z rynku wtórnego są formą obejścia, odpowiedzią na wysokie stopy procentowe. Polityk zdaje sobie jednak sprawę, że wprowadzenie dodatkowych funduszy nie pozostanie neutralne dla rynku.

Każde dopłaty prowadzą do pewnego wzrostu cen nieruchomości, jednak mamy sytuację, gdzie występują bardzo wysokie stopy procentowe, co sprawia, że wielu średnio zamożnych Polaków nie może sobie pozwolić na kredyt” – mówił Ryszard Petru.

Choć przewodniczący sejmowej komisji gospodarki i rozwoju zauważał, że ten typ dopłat nie jest systemowym rozwiązaniem, które spraw

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *