Karta Dużej Rodziny 2025. Kto może się starać o dodatkowe korzyści?

Karta Dużej Rodziny (KDR) to ogólnopolski program wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Dzięki temu mogą one liczyć na zniżki i ulgi na produkty oraz usługi. W 2025 roku program wciąż cieszy się dużą popularnością, a dzięki nowym regulacjom staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Sprawdź, kto może z niej skorzystać, jak działa i jak ją uzyskać. Zdjęcie

Karta Duzej Rodziny 2025 Kto Moze Sie Starac O Dodatkowe Korzysci 356bfd5, NEWSFIN

Karta Dużej Rodziny pozwala na spore oszczędności. /123RF/PICSEL Reklama

Karta Dużej Rodziny to cenne wsparcie dla rodzin wielodzietnych, które pozwala na realne oszczędności w codziennych wydatkach. Proces jej uzyskania jest prosty, a lista dostępnych zniżek stale się poszerza. Warto skorzystać z tego przywileju, jeśli spełniasz kryteria programu.

Dla kogo jest Karta Dużej Rodziny? 

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom, które mają co najmniej troje dzieci. Mogą z niej korzystać: 

Reklama

  • Rodzice (biologiczni i adopcyjni) oraz małżonkowie rodziców, niezależnie od wieku, 
  • Dzieci do ukończenia 18. roku życia, 
  • Dzieci uczące się – do 25. roku życia, 
  • Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – bez ograniczeń wiekowych. 

Od 2019 roku KDR przysługuje również rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, nawet jeśli ich dzieci są już dorosłe. Natomiast rodzicom, którzy zrzekli się swoich pociech lub którzy mają choćby częściowo ograniczone prawa rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny nie przysługuje.  

Jak działa Karta Dużej Rodziny? Zniżki w wielu miejscach

Karta Dużej Rodziny umożliwia korzystanie ze zniżek w różnych instytucjach publicznych i prywatnych na terenie całej Polski. Wśród partnerów programu znajdują się: 

  • sklepy spożywcze, odzieżowe, księgarnie, 
  • stacje paliw, 
  • ośrodki sportowe i rekreacyjne, 
  • placówki kulturalne (kina, teatry, muzea), 
  • banki, firmy ubezpieczeniowe, 
  • transport publiczny i koleje. 

Aktualna lista partnerów i oferowanych zniżek dostępna jest na stronie empatia.mpips.gov.pl/kdr.  Posiadanie aplikacji mObywatel umożliwia korzystanie z Karty w formie cyfrowej. 

Zdjęcie

Karta Duzej Rodziny 2025 Kto Moze Sie Starac O Dodatkowe Korzysci C6b1dce, NEWSFIN

Karta Dużej Rodziny honorowana jest w miejscach, takich jak sklepy spożywcze, stacje benzynowe, salony fryzjerskie, czy też restauracje /Marek BAZAK/East News /123RF/PICSEL

Jak założyć Kartę Dużej Rodziny? 

Aby założyć Kartę Dużej Rodziny, należy najpierw wypełnić odpowiedni wniosek oraz oświadczenia adekwatne do sytuacji życiowej. Ich wzory znajdują się na stronach rządowych. Wypełniony wniosek zanieś do urzędu gminy lub miasta. Niektóre banki również umożliwiają składanie wniosków o KDR. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uprawnienia, np. akt urodzenia dziecka, legitymację studencką lub orzeczenie o niepełnosprawności. 

Kartę Dużej Rodziny można również założyć, nie ruszając się z domu. Wnioski w tej sprawie wraz z dołączonymi dokumentami można złożyć elektronicznie, posługując się profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Jeżeli nie zależy ci na fizycznym posiadaniu KDR, możesz korzystać z jej formy elektronicznej w aplikacji mObywatel. Wyrobienie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne, natomiast wystawienie duplikatu kosztuje 13 zł.  

Źródło: gov.pl, empatia.gov.pl/kdr  

Czytaj też: 800 plus można stracić. Komu nie przysługuje świadczenie? Nowa zasada już działa

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *