PKO BP respektuje mDowód – nowa opcja potwierdzenia tożsamości

PKO Bank Polski udostępnił klientom możliwość potwierdzania tożsamości przy użyciu cyfrowego mDowodu osobistego w aplikacji mObywatel 2.0. Już wkrótce ta opcja pojawi się także w innych bankach. 

Pko Bp Respektuje Mdowoacuted Nowa Opcja Potwierdzenia Tożsamości 8539d31, NEWSFIN

Pko Bp Respektuje Mdowoacuted Nowa Opcja Potwierdzenia Tożsamości 5b45f19, NEWSFIN

fot. Kuba Kwiatkowski / / Shutterstock

Od poniedziałku (28 sierpnia) klienci PKO Banku Polskiego mogą potwierdzić podczas wizyty w oddziale swoje dane przy użyciu mDowodu dostępnego w najnowszej wersji aplikacji mObywatel 2.0. PKO Bank Polski wprowadza rozwiązanie kilka dni przed ustawowym terminem wskazanym na 1 września, kiedy to klienci banków będą mogli posługiwać się mDowodem.

Przeczytaj także

Poszła do placówki PKO BP zweryfikować się mDowodem i… nic nie załatwiła

Warto pamiętać, że mDowód nie jest cyfrową wersją dowodu osobistego, a równoważnym dokumentem tożsamości – dokumenty różnią się serią i numerem, datą wydania i ważności. Dokument jest ważny tylko w Polsce. 

ReklamaZobacz takżeSzukasz lepszego konta dla siebie? Wypełnij formularz – oddzwonimy!

"Przy okazji załatwiania spraw bankowych w oddziale klienci nie muszą już potwierdzać swoich danych tradycyjnym dowodem osobistym. Wystarczy, że posiadają w telefonie aplikację mObywatel 2.0, w której dostępny jest mDowód. Mogą nim potwierdzać tożsamość tak samo jak zwykłym dowodem osobistym czy paszportem. Taka możliwość eliminuje ryzyko sytuacji, w której klient zapomina tradycyjnego dokumentu i nie może potwierdzić swojej tożsamości w placówce banku. Teraz wystarczy, że ma go w swoim smartfonie" – informuje PKO.

Pko Bp Respektuje Mdowoacuted Nowa Opcja Potwierdzenia Tożsamości 06add0e, NEWSFIN

Kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."

Pobierz kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc." Chcesz sprawdzić, jaka będzie rata po dopłacie? Zastanawiasz się, na jaką kwotę kredytu będzie Cię stać? Chcesz dowiedzieć się, jak długość okresu spłaty wpłynie na raty? Pobierz kalkulator, który wyliczy szacunkowy harmonogram kredytu z dofinansowaniem – "pełną" ratę i ratę po dopłacie. Pobierz poradnik zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Jak potwierdzić tożsamość mDowodem w PKO BP?

W trakcie wizyty w placówce PKO BP klient, który będzie chciał potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji mObywatel 2.0, zostanie poproszony przez doradcę o zalogowanie się na swoim smartfonie do aplikacji, a następnie zeskanowanie kodu QR udostępnionego przez pracownika banku. Po zeskanowaniu kodu doradca otrzyma w systemie potwierdzenie jego danych na tej podstawie klient będzie mógł kontynuować obsługę.

Użytkownicy bankowości internetowej, którzy chcą zmienić tradycyjny dowód osobisty przypisany w serwisie transakcyjnym iPKO lub aplikacji IKO, powinni potwierdzić swoje dane mDowodem w oddziale banku, informuje PKO Bank Polski w informacji prasowej.

DF


Źródło:

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *