Domy drożeją równie szybko co kawalerki, a Polacy zamiast inwestycji wolą lokaty

Za nami Święta Bożego Narodzenia i chociaż tydzień ten zdominowały przygotowania, a następnie samo świętowanie, to warto jednak podsumować go wraz z tekstami polecanymi przez redaktora naczelnego Bankier.pl Andrzeja Steca, a są to: "Domy jak kawalerki. Drożeją szybciej od dużych mieszkań i działek" oraz "Prezes TFI PZU: Polacy większość pieniędzy trzymają na lokatach. Oferujemy bardziej efektywne formy oszczędzania"

Domy Drozeja Roacutewnie Szybko Co Kawalerki A Polacy Zamiast Inwestycji Wola Lokaty 9f29c64, NEWSFIN

fot. Shutterstock.com /

Podcast powstaje we współpracy Bankier.pl ze Związkiem Banków Polskich. W ciągu ok. 15 minut Związek Banków Polskich przedstawi najważniejsze wydarzenia z życia gospodarczego w kraju i na świecie minionego tygodnia, a redaktor naczelny Bankier.pl, Andrzej Stec – dwie, najchętniej czytane publikacje z portalu. W tym tygodniu to następujące tematy:

  1. Domy jak kawalerki. Drożeją szybciej od dużych mieszkań i działek. Od 14 proc. w Poznaniu przez 17 proc. w Warszawie po 22 proc. w Łodzi – o tyle w ciągu roku wzrosły średnie kwoty płacone za domy jednorodzinne w największych polskich miastach. To, pomimo hamującego od początku roku wzrostu stawek, szybsze tempo podwyżek niż w przypadku mieszkań, również najpopularniejszych metraży – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Cenatorium.

  2. Prezes TFI PZU: Polacy większość pieniędzy trzymają na lokatach. Oferujemy bardziej efektywne formy oszczędzania. W rozmowie z Bankier.pl prezes TFI PZU Tomasz Stadnik przedstawia plany inwestycyjne funduszu i diagnozuje polską gospodarkę. Według niego transformacja energetyczna i innowacje to szanse na rozwój, ale potrzebne są zmiany systemowe, takie jak deregulacja i usprawnienie systemu emerytalnego.

Podcast trafia za pośrednictwem strony ZBP do ok. 50 lokalnych rozgłośni radiowych. Zamieszczamy go również na stronie Bankier.pl. Miłego słuchania!


Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *