„Mieszkanie za remont”. Tłumy chętnych do udziału, noc spędzili pod urzędem

Obecnie ceny mieszkań w polskich miastach są tak wysokie, że wiele osób nawet nie marzy o zakupie własnych czterech kątów. Tymczasowym rozwiązaniem tego problemu wydaje się być wynajęcie lokalu bądź pokoju, jednak również nie każdy może sobie na to pozwolić. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na program „Mieszkanie za remont”, który właśnie ruszył w Krakowie. Wydarzenia ostatniej doby pokazują, że zainteresowanych nie brakuje. Zdjęcie

Mieszkanie Za Remont Tlumy Chetnych Do Udzialu Noc Spedzili Pod Urzedem B02f7b0, NEWSFIN

Tłum chętnych do udziału w programie „Mieszkanie za remont” w Krakowie /Beata Zawrzel /Reporter Reklama

Niestety w Polsce wciąż wiele osób nie może sobie pozwolić na kupno, a nawet wynajem mieszkania. Rozwiązaniem tego problemu może być wzięcie udziału w programie „Mieszkanie za remont„, dzięki któremu można tanio wynająć mieszkanie od gminy lub miasta, w zamian za przeprowadzenie w nim remontu na koszt wnioskodawcy. 

Jak informuje polsatnews.pl, 1 marca w Krakowie wystartowała trzecia edycja tego programu. Reporterka Polsat News mówi o „szturmie na Krakowski magistrat„, bowiem pierwsze osoby ustawiły się w kolejce już w czwartek po południu

Reklama

Tanie mieszkanie w Krakowie. Jest jedno „ale” – musisz wykonać remont

Jak czytamy na stronie polsatnews.pl, choć wnioski można składać dopiero od dzisiaj, pierwsi zainteresowani do udziału w programie stawali w kolejce już w czwartek po południu. – Pojawiłem się w czwartek o 17:40, a pierwsze osoby przyszły już o 15:00 – powiedział w rozmowie z reporterką Polsat News pan Grzegorz. Dodał, że pod urzędem spędził noc i spał „raptem dwie godziny, a żona wcale”. 

Co przesądziło o tym, że chce „wynająć mieszkanie za remont”? – Ceny wynajmu lub kupna w Krakowie są ogromne, brakuje nam zdolności kredytowej. Takie akcje są potrzebne. W poprzednich edycjach z sukcesem startowali znajomi i już remontują mieszkanie – dodał pan Grzegorz, którego słowa przytacza serwis. 

Mieszkańcy Krakowa są przekonani, że złożenie wniosku zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy” ma znaczenie. – Czekam od 5:00. Działa komitet kolejkowy. W poprzednim roku była taka informacja, że przy podobnej punktacji ma znaczenie data złożenia wniosku – zauważyła w rozmowie z reporterką pani Bogusława, która dodała, że „ceny mieszkań i wynajmu w mieście są absurdalne„.

Namówiła córkę do złożenia wniosku. „Nie ma szans na uzyskanie kredytu”

W podobnym tonie wypowiedziała się kobieta, która stała na samym początku kolejki. Jak wyjaśniła w rozmowie z reporterem Onetu, to nie ona jest wnioskodawcą, ale jej córka, z którą na zmianę stały w nocy w kolejce. – Ona nie ma szans na uzyskanie kredytu hipotecznego w wysokości 800 tys. zł, a tyle trzeba obecnie zapłacić za mieszkanie – tłumaczy kobieta. – Nie chcę, by nadal płaciła tyle za wynajem, więc osobiście dopilnowałam, żeby wypełniła wniosek – dodała. 

Inna wnioskodawczyni odniosła się do tego, jak działa rynek wynajmu mieszkań w Polsce. – Wynajmowałam mieszkanie przez sześć lat i to jest krzyż pański. Nie można nawet wbić gwoździa w ścianę bez zgody właściciela. A tu można wreszcie poczuć się jak u siebie – powiedziała. 

Wiele osób twierdzi, że udział w programie się opłaca. – Jeśli ktoś jest w stanie odłożyć 150-200 tys. lub wziąć kredyt w tej wysokości na remont, to wciąż lepsze rozwiązanie, niż branie większego kredytu na 30 lat i kupno o wiele mniejszego mieszkania – powiedział jeden z mężczyzn stojących w kolejce, cytowany przez onet.pl. 

– Program jest korzystniejszy, zwłaszcza że daje szansę wykupu mieszkania po paru latach i to na preferencyjnych warunkach – dodał.

„Mieszkanie za remont” w Krakowie

„Mieszkanie za remont” działa w Krakowie od trzech lat. Jak donosi polsatnews.pl, w dwóch pierwszych edycjach stałych najemców znalazło 140 lokali. Do udziału w programie mogą zgłaszać się osoby, które mieszkają w Krakowie i nie posiadają mieszkania na własność. W zamian za wykonanie remontu można wynająć gminny lokal mieszkalny na czas nieoznaczony. Zainteresowanie jest ogromne, bo jak podaje portal Krknews.pl, w ubiegłym roku złożono 972 wniosków

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Czy budowa CPK to dobry pomysł? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *