iPhone 15 Pro zbytnio się nagrzewa. Użytkownicy skarżą się na flagowca od Apple’a

Część z pierwszych właścicieli telefonów iPhone 15 Pro skarży się, że flagowce zbytnio się nagrzewają w trakcie użytkowania lub ładowania. To spory problem dla Apple’a.

iPhone 15 Pro zbytnio się nagrzewa. Użytkownicy skarżą się na flagowca od Apple'a (GETTY, NurPhoto)

O sprawie informuje Bloomberg, który powołuje się na wpisy internatów na forach internetowych Apple’a oraz w mediach społecznościowych takich jak m.in. Reddit czy X (dawny Twitter). Z ich relacji wynika, że tył lub bok obudowy stają się gorące w trakcie np. grania czy rozmowy, a także w momencie, gdy urządzenie jest podłączone do ładowania.

Rozgoryczeni użytkownicy skarżą się na iPhone’a 15 Pro

Agencja podaje, że regularnie telefony w tej sprawie odbierają też pracownicy wsparcia technicznego Apple’a. Dzwoniących klientów jednak najczęściej odsyłają do archiwalnego artykułu dotyczącego pomocy technicznej na temat obsługi iPhone’a, który się przegrzewa lub wychładza.

Z tekstu wynika, że przegrzanie może nastąpić w kilku przypadkach. Autorzy wymieniają: intensywne korzystanie z aplikacji, ładowanie lub konfigurowanie nowego urządzenia po raz pierwszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Koniec z zalewaniem świata tanią chińszczyzną". Pekin zmienia taktykę

Bloomberg zwrócił się do firmy z prośbą o komentarz w tej sprawie, jednak ta go nie udzieliła do momentu publikacji artykułu.

Przegrzewające się flagowce to spory problem dla Apple’a

iPhone’y dziś odpowiadają mniej więcej za połowę wszystkich przychodów koncernu. Dlatego też przed wypuszczeniem na rynek nowego modelu firma dokładnie sprawdza je pod kątem potencjalnych wad. Przechodzą one m.in. rygorystyczne testy. Jeżeli zaś w trakcie prób nie uda się wychwycić wszystkich problemów, to Apple stara się im zaradzić za sprawą aktualizacji oprogramowania lub innych poprawek.

Bloomberg zauważa, że nagrzewające się telefony nie są niczym niezwykłym w dzisiejszych czasach, gdy zasilają je procesory o ogromnej mocy obliczeniowej. Pytanie jednak, czy problem występuje chwilowo, czy jednak się utrzymuje przez dłuższy czas, a także czy klienci to zaakceptują.

Jeśli problem będzie się powtarzać u kolejnych właścicieli flagowców, to koncern może mierzyć się z potężnym kryzysem wizerunkowym i widmem spadku sprzedaży. Na razie jednak zdania użytkowników są podzielone. Jedni wrzucają do internetu filmiki udowadniające, że iPhone’y 15 Pro się przegrzewają (jak ten poniżej). Inni twierdzą, że problem ten w ogóle się u nich nie pojawia.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *