Spółka Redan ogłosiła zwolnienia grupowe, które mogą objąć nawet jedną trzecią załogi. Redan to były właściciel odzieżowej marki Top Secret. W ostatnich miesiącach łódzka spółka sprzedała tę markę i zmieniła profil działalności. Strategia nie przyniosła rezultatów – wynika z najnowszego raportu bieżącego.
/123RF/PICSEL
Redan SA, spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW), przeprowadzi zwolnienia grupowe. Obejmą do 20 pracowników. To jedna trzecia załogi zatrudnianej obecnie przez firmę z siedzibą w Łodzi.
Informację przekazała sama spółka. W osobnym komunikacie wskazała także na poważne problemy dotyczące działalności firmy. „Czynniki wpływające na ryzyko braku możliwości kontynuacji działalności przeważają nad czynnikami przemawiającymi za jej dalszym prowadzeniem” – czytamy w komunikacie dotyczącym sprawozdania finansowego.
Reklama
Redan ogłasza zwolnienia grupowe
„Redan przeprowadzi zwolnienia grupowe w okresie od 30 września do 30 listopada 2024 roku – podano w komunikacie.
Łódzkie przedsiębiorstwo podaje, że aktualnie zatrudnia 60 pracowników, z czego 16 otrzymało już wypowiedzenia umów o pracę w miesiącach poprzedzających.
W komunikacie podano, że spółka powiadomiła przedstawicieli pracowników o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia. Spółka przeprowadziła też procedurę konsultacji w sprawie zwolnień, a także zawiadomiła Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi.
Redan ma problemy. Koszty wyższe niż przychody
Spółka Redan opublikowała także raport bieżący dotyczący sporządzenia sprawozdania finansowego „bez zachowania zasady kontynuacji działalności”.
„Zarząd Redan S.A. z siedzibą w Łodzi informuje, że w związku z trwającymi pracami nad sprawozdaniem finansowym za okres półrocza zakończonego 30 czerwca 2024 roku, podjął decyzję o sporządzeniu tego sprawozdania przy założeniu braku kontynuacji działalności” – czytamy w komunikacie.
Jak przypomina Redan, spółka od dłuższego czasu „konsekwentnie wskazywała na czynniki generujące niepewność co do zdolności do kontynuowania działalności”.
Problemy zaczęły się w czasie pandemii Covid-19. Od tego momentu „Redan nie uzyskał trwałej rentowności na działalności polegającej na handlu odzieżą, pomimo jej dofinansowania przez akcjonariuszy spółki w 2020 roku” – podano w komunikacie. Jednocześnie rosły należności Redan od spółki prowadzącej sprzedaż detaliczną towarami marki Top Secret i zobowiązania wobec podmiotów importujących towary.
W rezultacie, jak opisywaliśmy w Interii, Redan sprzedał prawo do marki Top Secret. Spółka zmieniła profil na świadczenie usług logistycznych. To jednak nie okazało się sukcesem. Jak podano w komunikacie, działania „nie przyniosły zawarcia kontraktów na podstawie których byłyby generowane przychody ze sprzedaży na poziomie zapewniającym pokrycie kosztów” bieżącej działalności i spłaty zadłużenia.
„W związku z tym zarząd Redan zdecydował o sporządzeniu sprawozdania finansowego bez uwzględnienia zasady kontynuacji działalności biorąc pod uwagę, że czynniki wpływające na ryzyko braku możliwości kontynuacji działalności przeważają nad czynnikami przemawiającymi za jej dalszym prowadzeniem” – podsumowuje spółka.