Wyjątkowy melon dotarł do Europy. Cena za sztukę zwala z nóg

Najdroższe na świecie melony japońskiej odmiany, licytowane na aukcjach nawet za tysiące euro, uprawiane są od niedawna także w Lombardii na północy Włoch. Hodowlą odmiany o nazwie Yubari King zajęli się właściciele gospodarstwa rolnego koło miasta Cremona, którzy przyznali, że chętni „dzwonią do nich z całego kraju” – podał dziennik „La Repubblica”. Zdjęcie

Wyjatkowy Melon Dotarl Do Europy Cena Za Sztuke Zwala Z Noacuteg Bdf4dc2, NEWSFIN

Odmiana melona Yuburi King była do tej pory uprawiana w Japonii. Teraz jeden z najdroższych owoców na świecie, którego cena za sztukę osiąga kilka tysięcy euro jest hodowany we Włoszech /YOSUKE HAYASAKAYomiuriThe Yomiuri Shimbun via AFP /AFP Reklama

Melony osiągające rekordowe ceny postanowili uprawiać rolnicy – ojciec i syn w miejscowości Casalmaggiore. Chodzi o najszlachetniejszą odmianę tego owocu. Jest on doskonale kulisty i różni się od tych melonów, których miliony zjedzono we Włoszech w tych miesiącach dokuczliwych upałów. 

Japoński gatunek ma bardzo cienką skórę, intensywny słodki smak i nie można go znaleźć w normalnych sklepach. Powodem jest cena: 300-400 euro za sztukę. Na aukcjach trzeba za nie zapłacić już tysiące euro. 

Najdroższe melony na świecie dotarły do Włoch. Na razie wyhodowano trzy sztuki

Włoska gazeta zaznaczyła, że ostatnio w Japonii dwa wyjątkowe okazy Yubari King wylicytowano za 20 tysięcy euro. W gospodarstwie w Lombardii wyhodowano w tym roku trzy te wyjątkowe owoce. 

Reklama

Dzwonią do nas z całych Włoch po informacje i chcą je kupić„- powiedział hodowca Valter Cavalli. Przyznał zarazem: „Nie wiem jednak, czy potencjalni nabywcy gotowi byliby wyłożyć tak zawrotne sumy, jak Japończycy”. Podkreślił zarazem, że w tym roku owoce tej odmiany już się skończyły. Następne będą na pewno w przyszłym roku, biorąc pod uwagę entuzjazm, jaki wywołała ta kosztowna nowość. 

Valter Cavalli podkreślił, że kiedy dostał pierwsze nasiona tych wyjątkowych melonów, był sceptyczny. „20 tysięcy (euro – red.) za dwa melony? To wydawało się niemożliwe” – stwierdził. Później rolnicy sprawdzili informacje z Japonii i dowiedzieli się, że tamtejsi hodowcy w prefekturze Hokkaido codziennie masują melony. 

„I pomyśleć, że my naszych owoców nawet nie spróbowaliśmy„- powiedział Valter Cavalli. Jeden melon trafił do producenta tzw. mostardy, czyli owoców w syropie, jeden do lodziarni, a trzeci był prezentem dla znajomego.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *