W tym więzieniu odkryli zoo, klub nocny i… kopalnie Bitcoina

W Tym Wiezieniu Odkryli Zoo Klub Nocny I Kopalnie Bitcoina F0f8587, NEWSFIN

20 września wenezuelskie siły zbrojne liczące 11 000 żołnierzy skutecznie odzyskały kontrolę nad więzieniem Tocoron z rąk syndykatu przestępczego Tren de Aragua.

Na terenie więzienia odkryto zdumiewające udogodnienia. Wśród nich znalazły się basen, małe zoo, plac zabaw dla dzieci i kopalnia Bitcoinów (BTC) składająca się z wielu urządzeń.

Według raportu BBC News z 21 września więźniowie mogą ostawiać wyścigi konne, zawierać nieformalne transakcje bankowe i uczęszczać do klubu o dziwacznej nazwie Tokio.

W Tym Wiezieniu Odkryli Zoo Klub Nocny I Kopalnie Bitcoina Cede8ba, NEWSFIN

źródło: BBC

Według doniesień, u szczytu kryzysu gospodarczego w Wenezueli, gdy w kraju zabrakło podstawowych towarów, lokalni mieszkańcy uciekli do więzienia Tocoron, aby zaopatrzyć się w podstawowe produkty, które nie były dostępne gdzie indziej.

Więzienie Tocoron jest epicentrum działalności gangu przestępczego Tren de Aragua. W raporcie AFP News podkreślono, że funkcjonuje ono jako samodzielne miasto, które ma nawet prowizoryczną agencję bankową.

Kto zapłaci za prąd?

Nasuwa się intrygujące pytanie: kto pokrył rachunek za energię potrzebną do zasilania koparek Bitcoinów w więzieniu? Zarówno wydobycie BTC, jak i każda inna działalność prowadzona w tym więzieniu wymaga dużego zużycia prądu.

Nie ma jednak informacji, skąd pochodziła energia elektryczna wykorzystywana do zasilania więzienia. Użytkownicy Reddita spekulują jednak, że była ona dotowana przez rząd Wenezueli w ramach wydatków publicznych na Tocoron.

Możliwe, że w więzieniu energia płynęła normalnie, ale możliwe jest również, że przestępcy nielegalnie korzystali z kradzionej energii. Podczas operacji nie przejęto żadnych portfeli krypto.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *