Wydobycie BTC spada o 9% przez “rekordowo wysokie” temperatury

Wydobycie Btc Spada O 9 Przez Rekordowo Wysokie Temperatury 5da0839, NEWSFIN

Marathon Digital, firma wydobywająca Bitcoiny, obwinia ekstremalne warunki pogodowe za to, że spada wydobycie BTC w sierpniu.

“Wydobycie BTC spada od lipca. Jest to w dużej mierze spowodowane zwiększoną aktywnością ograniczającą w Teksasie z powodu rekordowo wysokich temperatur” – zauważono w oświadczeniu.

Wydobycie BTC spada przez warunki klimatyczne

Dyrektor generalny Marathon Digital, Fred Thiel, twierdzi, że w sierpniu firma wydobyła 1072 Bitcoiny. To ponad pięciokrotnie przewyższa sierpniowe dane z poprzedniego roku. Oznacza to jednak, że wydobycie BTC spadło o 9% w porównaniu z poprzednim miesiącem, lipcem.

Wydobycie Btc Spada O 9 Przez Rekordowo Wysokie Temperatury 0af61f5, NEWSFIN

Wydobycie BTC przez Marathon Digital / Źródło: globenewswire.com

Według raportu, spadek miesiąc do miesiąca w porównaniu z lipcem wynika z wyjątkowo wysokich temperatur występujących w kopalni Bitcoinów Marathon Digital w Teksasie. W raporcie stwierdzono:

“Te tymczasowe wyłączenia z nawiązką zrównoważyły postęp, jaki poczyniliśmy w celu zwiększenia naszego operacyjnego hash rate i optymalizacji naszych operacji.”

Marathon Digital twierdzi, że posiada 13 286 Bitcoinów. Są one obecnie wyceniane na 341,9 mln USD. W momencie publikacji cena Bitcoina wynosi 25 734 USD.

Ponadto firma górnicza stwierdził, że w sierpniu sprzedała 750 Bitcoinów. Stanowi to równowartość około 193 mln USD. Firma planuje kontynuować sprzedaż Bitcoinów w nadchodzących miesiącach, aby utrzymać “miesięczne operacje, zarządzanie finansami i pokrycie ogólnych wydatków korporacyjnych”.

Jednak ostatnie wiadomości wskazują na szerszy trend sprzedaży w społeczności górników Bitcoina. Według doniesień, wielu górników sprzedaje część swoich zasobów w odpowiedzi na wahania cen BTC.

W dniu 1 września raporty wskazywały, że górnicy Bitcoina zainicjowali znaczną wyprzedaż BTC ze swoich zbiorowych rezerw.

Dane Glassnode ujawniają, że górnicy rozpoczęli ten trend sprzedaży w dniu 26 sierpnia. Stało się to mniej więcej w tym samym czasie, gdy cena BTC spadła poniżej 26 000 USD. Ponadto dane pokazują, że górnicy Bitcoina z powodzeniem zlikwidowali około 4000 BTC w ciągu ostatniego tygodnia.

Ostatnie problemy prawne Marathon Digital

W dniu 2 maja pozew zbiorowy oskarżył Marathon Digital o naruszenie federalnych przepisów bezpieczeństwa. Kancelaria Klein złożyła skargę w imieniu akcjonariuszy firmy.

Twierdzi ona, że wydobycie BTC prowadzi firmę do fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń przez prawie dwa lata.

Marathon Digital podobno nie ujawnił informacji, które miałyby istotny negatywny wpływ na jego kondycję finansową.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *