Renata Mroczek została powołana na stanowisko Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), zgodnie z informacją Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej Mroczek pełniła funkcję wiceprezesa Urzędu.
/ Krzysztof Radzki / East News
Obecna wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki , Renata Mroczek, została wybrana w drodze konkursu na stanowisko prezesa tego urzędu – wynika z informacji dostępnych na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Nowa prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa.
Zgodnie z ustawą Prawo energetyczne, Prezes Rady Ministrów powołuje Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki spośród kandydatów wyłonionych w otwartym i konkurencyjnym naborze. Prezes Rady Ministrów jest również uprawniony do odwołania Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Według strony internetowej Urzędu Regulacji Energetyki (URE) , Renata Mroczek jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego , gdzie ukończyła również studia podyplomowe z funduszy europejskich. Ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest certyfikowanym przedstawicielem zintegrowanych systemów zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy.
Reklama
Mroczek jest ekspertem w szerokim zakresie prawa energetycznego oraz procedur administracyjnych, w tym w zakresie odpowiedzialności administracyjnej za naruszenia obowiązków ustawowych i warunków koncesyjnych.
Mroczek został powołany na stanowisko Wiceprezesa Urzędu Regulacji Energetyki 30 października 2024 r.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki jest centralnym organem administracji rządowej powołanym na mocy ustawy Prawo energetyczne do realizacji zadań związanych z regulacją gospodarki paliwami i energią oraz wspieraniem konkurencji. Do obecnych obowiązków Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki należy m.in. wydawanie i cofanie koncesji przedsiębiorstwom działającym na rynku energii i paliw, zatwierdzanie i nadzorowanie stosowania taryf na paliwa gazowe, energię elektryczną i ciepło w celu zapewnienia przestrzegania zasad określonych w ustawie i przepisach wykonawczych, w tym analiza i weryfikacja kosztów, które przedsiębiorstwa energetyczne uznają za uzasadnione przy ustalaniu cen i stawek taryfowych.
Twoja przeglądarka wymaga obsługi JavaScript. Polsat News