Muzyka ze streamingów rządzi w Polsce. 86 proc. korzysta, a blisko 40 proc. płaci

86 proc. Polaków korzysta z serwisów streamingowych jako formy subskrypcji – wynika z raportu "Doświadczenia e-commerce". Dodano, że z usług dostaw produktów najczęściej (74 proc.) korzystają seniorzy.

Muzyka Ze Streamingoacutew Rzadzi W Polsce 86 Proc Korzysta A Blisko 40 Proc Placi 17f542a, NEWSFIN

fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Jak wynika z raportu "Doświadczenia e-commerce" Santander Consumer Banku, 86 proc. Polaków korzysta z serwisów streamingach, a 59 proc. badanych z usługi dostaw produktów. Znacznie niższy odsetek wskazuje na aplikacje do zamawiania jedzenia (18 proc.) czy pakiety oprogramowania (17 proc.). Występujące w dużych miastach usługi przejazdów są używane przez 11 proc. ankietowanych.

38 proc. badanych deklaruje, że posiada jeden lub dwa pakiety subskrypcyjne, a 23 proc. Polaków korzysta z wielu usług subskrypcyjnych. Wśród osób, które nie korzystają z takich rozwiązań – 8 proc. rozważa wykupienie ich w przyszłości, a 24 proc. uważa je za niepotrzebne. Jedynie 6 proc. badanych przyznaje, że posiadało kiedyś subskrypcje, ale z nich zrezygnowało.

Seniorzy zamawiają do domu

Według raportu usługi dostawy produktów najczęściej (74 proc.) wybierają seniorzy. Z aplikacji do zamawiania jedzenia chętniej korzystają osoby w wieku 40-49 lat – 21 proc. badanych. W przypadku usług przejazdów najchętniej wybierają je trzydziestolatkowie – 15 proc. ankietowanych.

Z badania wynika, że niemal 40 proc. badanych za korzyści z usług subskrypcyjnych uznaje stałą, przewidywalną opłatę, 36 proc. docenia zniżki i promocje, a 35 proc. wskazuje na lepszą cenę za subskrypcje.

Jak podano, badani doceniają także brak długoterminowego zobowiązania i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie (34 proc.), automatyczny pobór opłaty (23 proc.), brak konieczności podejmowania ciągłych decyzji zakupowych (22 proc.) oraz automatyczny dostęp do nowych treści (22 proc.). Dla 17 proc. ankietowanych subskrypcje są lepszym wyborem również ze względu na brak konieczności pamiętania o regularnym nabywaniu produktów oraz obaw o ich niedostępność.

Badanie zrealizowano na zlecenie Santander Consumer Banku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) 10-14 listopada 2024 r. W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa dorosłych Polaków robiących zakupy online. Próba n = 1000. (PAP)

mbed/ amac/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *