Polacy zbudowali elektrownię jądrową w „Minecrafcie”. Tak rząd promuje atom

Elektrownia jądrowa w grze dla dzieci? Tak. W "Minecrafcie", jednej z najpopularniejszych obecnie gier na świecie. Zbudowało ją dwóch popularnych twórców gamingowych w ramach promocji programu Polski Atom.

Polacy Zbudowali Elektrownie Jadrowa W Minecrafcie Tak Rzad Promuje Atom E8f88cb, NEWSFIN

/ Minecraft

Tak Polska promuje wiedzę o atomie

Dwóch jutuberów – Karol „Dealereq” Kutermankiewicz i Mikołaj „Żelazny” Cieślak – stworzyło działającą elektrownię jądrową w grze "Minecraft". Dlaczego akurat w "Minecrafcie"? To ta gra bije od lat rekordy popularności na świecie i to dzięki niej można dotrzeć z przekazem do młodego pokolenia.

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, która umożliwia odwzorowanie rzeczywistości, w tym prawdziwych budowli. Fakt ten postanowiono wykorzystać w ramach promocji programu Polski Atom realizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W wirtualnym świecie stworzono działającą elektrownię jądrową, a do akcji zaangażowano popularnych twórców gamingowych związanych z tym tytułem oraz eksperta od energetyki. Minecraft zdobył ogromną popularność m.in. dzięki temu, że uwalnia potencjał nielimitowanej, kreatywnej zabawy. Możliwość tworzenia obiektów czy całych stref sprawia, że jest to świetny wybór w przypadku kampanii marketingowych i komunikacyjnych: immersyjne doświadczenie zdecydowanie deklasuje pasywny komunikat. Dodatkowo Minecraft uczy myślenia przestrzennego, współpracy, rozwija umiejętności logicznego myślenia czy nawet programowania – mówi Karolina Sławecka, Head of Strategy & Sales w agencji Gameset (Grupa Lifetube) odpowiedzialnej za ten projekt.

Jutuberzy nie tylko zbudowali elektrownię, ale jeszcze opublikowali cztery filmy, z których młodzi widzowie mogli dowiedzieć się między innymi, jak długo buduje się elektrownię jądrową w prawdziwym świecie, jak działają reaktory jądrowe i jak pozyskuje się energię z atomu. Zagadnienia techniczne w prosty i przystępny sposób wyjaśnił im Jakub Wiech, analityk i ekspert od energetyki, będący redaktorem naczelnym portalu Energetyka24. 

"Zabawa jest jedną z najbardziej skutecznych form nauki. Celem tego projektu było dotrzeć z edukacyjnym przekazem do młodego pokolenia w przyjemny i ciekawy sposób. Dziś, czytając komentarze i opinie pod opublikowanymi filmami Dealereqa i Żelaznego, możemy śmiało stwierdzić, że cel został osiągnięty. To bardzo udana kampania" – mówi Paweł Kupisz, Head of Sales and Business Development w Grupie Defence24, także zaangażowanej w projekt.

Polska coraz bliżej swojej pierwszej elektrowni jądrowej

– Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe otrzymała od wojewody pomorskiego decyzję lokalizacyjną dla projektu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – poinformowała w październiku spółka. Decyzja dotyczy lokalizacji „Lubiatowo-Kopalino”.

Przeczytaj także

"Minecraft", nalepiej sprzedająca się gra świata, pobił kolejny rekord

Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji dotyczy przedsięwzięcia polegającego na budowie i eksploatacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej posiadającej 3 reaktory AP1000 Westinghouse o łącznej mocy 3750 MWe. Więcej na ten temat »

Jest to element polskiej transformacji gospodarczej, polegającej na przechodzeniu od węgla jako głównego źródła energii do źródeł niskoemisyjnych, jak m.in. atom czy OZE.

KWS na podstawie informacji prasowej

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *