Projekt nowej ustawy medialnej to kwestia pół roku. Założenia do niej opracowują środowiska eksperckie, swój wkład przygotowuje także MKiDN – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” poseł KO Maciej Wróbel, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów.
Nowa ustawa medialna to kolejny etap zmian w mediach publicznych (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
Poseł KO pytany przez „DGP” o to, co będzie priorytetem podkomisji, odpowiedział, że do jej zadań należy m.in. opiniowanie materiałów legislacyjnych związanych z mediami, a jedną z najważniejszych rzeczy będzie praca nad nową ustawą medialną.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także: Ostaszewska mówi o zmianach w Polsce, TVP i apeluje do polityków. Padły mocne słowa
Nowa ustawa medialna. Kiedy będzie?
„Zależy mi na tym, aby zbudować taki system funkcjonowania mediów publicznych, który zagwarantuje dziennikarzom niezależność. W tym celu właśnie zaprosimy do współpracy osoby spoza parlamentu, aby wspólnie wypracowywać jak najlepsze rozwiązania dla radiofonii i telewizji” – podkreślił Wróbel.
Na pytanie, kiedy pojawi się projekt ustawy medialnej, odpowiedział, że to kwestia pół roku.
„Założenia do tej ustawy wypracowują środowiska eksperckie, swój wkład przygotowuje także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na komisji omówimy część tych pomysłów. Rozmawiałem już z marszałkiem Szymonem Hołownią, aby stworzyć również otwarte forum o mediach publicznych. Zakładam, że po wakacjach, prawdopodobnie we wrześniu, zajmiemy się pracą nad konkretnym dokumentem” – powiedział Wróbel.