Emmer planuje ograniczyć SEC w egzekwowaniu krypto

Emmer Planuje Ograniczyć Sec W Egzekwowaniu Krypto Dda4b4a, NEWSFIN

Amerykański ustawodawca i przewodniczący większości Izby Reprezentantów Tom Emmer planuje wspierać nowy projekt ustawy nakładającej nowe ograniczenia na Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Inicjatywa ta jest następstwem wysiłków regulatora finansowego mających na celu dostosowanie branży kryptowalutowej do przepisów.

W poście z 8 września na X (dawniej Twitter) Emmer powiedział, że nowa ustawa ograniczy sposób, w jaki Gary Gensler (SEC) może bronić dolarów podatników przeciwko powstającej branży.

Nowa ustawa przeciwko amerykańskiej SEC

Ustawa o zmianie środków wspierana przez Emmera ograniczy wykorzystanie funduszy przez SEC do wnoszenia spraw egzekucyjnych przeciwko branży kryptowalut. Politico donosi, że wiązałoby to ręce regulatorowi do czasu wprowadzenia “jasnych zasad i przepisów”.

“Gary Gensler nadużył swojej władzy, aby rozwinąć państwo administracyjne ze szkodą dla narodu amerykańskiego. Kongres musi wykorzystać już wszystkie nasze narzędzia, w tym proces przyznawania środków, aby ograniczyć przewodniczącego Genslera” – powiedział Emmer.

Warto zauważyć, że Emmer nie podał szczegółów dotyczących tego, kiedy ustawa zostanie przedłożona Kongresowi.

Emmer Planuje Ograniczyć Sec W Egzekwowaniu Krypto 948c8f0, NEWSFIN

Działania SEC w zakresie egzekwowania prawa pod przewodnictwem Genslera. Źródło: Cornerstone Research

Na początku tego roku Gensler bronił wniosku budżetowego agencji w wysokości 2,4 miliarda dolarów na następny rok podatkowy. W porównaniu z 2,1 miliarda dolarów, o które wnioskował on w 2022 roku. Przewodniczący komisji argumentował, że te dodatkowe fundusze pomogą agencji federalnej nadążyć za tempem innowacji.

Pod rządami Genslera SEC podjęła kilka działań egzekucyjnych przeciwko głównym firmom związanym z kryptowalutami, w tym Coinbase i Binance.

Emmer ma historię pro-kryptowalutową

Tymczasem intencje stojące za ostatnim posunięciem Emmera nie powinny nikogo dziwić, biorąc pod uwagę jego silne poparcie dla sektora kryptowalut. Emmer był głośnym zwolennikiem różnych ustaw pro-kryptowalutowych, tak jak wprowadzona w marcu ustawa Blockchain Regulatory Certainty Act.

Ustawa ta miała na celu stworzenie wyraźnego rozróżnienia między deweloperami blockchain, dostawcami usług, dostawcami usług powierniczych i nadawcami pieniędzy. Ponadto Emmer poparł ustawę stabilizacyjną SEC. Jej orędownikiem jest republikanin Warren Davidson, a która ma na celu usunięcie Genslera z jego obecnego stanowiska.

Warto zauważyć, że żaden z tych projektów nie poczynił znaczących postępów. Nowa proponowana poprawka może spotkać się z podobnym losem. Prawdopodobieństwo, że demokratyczni ustawodawcy poprą poprawki, które potencjalnie ograniczą uprawnienia SEC, wydaje się niewielkie.

SEC napotkała ostatnio wiele wyzwań związanych z egzekwowaniem władzy nad wschodzącym sektorem. W szczególności spotkał się on z niepowodzeniami w postaci częściowej przegranej w sprawie Ripple i orzeczenia amerykańskiego sądu apelacyjnego, który uznał jego odrzucenie oferty Grayscale dotyczącej przekształcenia Bitcoin Trust w punktowy fundusz ETF za arbitralne.

Niemniej jednak SEC zamierza odwołać się od orzeczenia w sprawie Ripple i obecnie rozważa swoje stanowisko w sprawie decyzji Grayscale.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *