Neuromarketing i sztuczna inteligencja do kampanii marketingowych web3

Neuromarketing I Sztuczna Inteligencja Do Kampanii Marketingowych Web3 02e6859, NEWSFIN

W miarę jak świat przesuwa się w kierunku zdecentralizowanych technologii, takich jak web3, marketerzy chętnie wykorzystują najnowocześniejsze narzędzia, aby pozostać na czele. Dwa takie narzędzia, neuromarketing i sztuczna inteligencja (AI), oferują nowatorską fuzję w celu wzmocnienia kampanii marketingowych web3.

W miarę jak świat przesuwa się w kierunku zdecentralizowanych technologii, takich jak web3, marketerzy chętnie wykorzystują najnowocześniejsze narzędzia, aby pozostać na czele. Dwa takie narzędzia, neuromarketing i sztuczna inteligencja (AI), oferują nowatorską fuzję w celu wzmocnienia kampanii marketingowych web3.

Tradycyjne taktyki targetowania odbiorców nie sprawdzają się w web3, który kładzie nacisk na prywatność i autonomię użytkowników. Razem, neuromarketing i sztuczna inteligencja obiecują zrewolucjonizować sposób, w jaki kampanie są konstruowane i rezonują na głęboko osobistym poziomie z konsumentami.

Idealne połączenie: Neuromarketing i sztuczna inteligencja

Neuromarketing, termin ukuty po raz pierwszy przez holenderskiego profesora marketingu Ale Smidts w 2002, wykorzystuje techniki neuronauki do zagłębiania się w psychikę konsumenta. Korzystając z zaawansowanych narzędzi, takich jak elektroencefalogramy (EEG), bada aktywność neuronalną skorelowaną z preferencjami konsumentów, zapewniając niezrównaną szczegółowość wglądu w zachowanie.

Te skany mózgu mogą ujawnić, jak emocje zmieniają się z sekundy na sekundę, oferując bogatsze zrozumienie niż tradycyjne ankiety, które często rejestrują jedynie ogólną reakcję respondenta na reklamę.

Jak stwierdził projektant marki Walter Landor:

“Produkty powstają w fabryce, ale marki tworzone są w umyśle.”

Jednak neuromarketing, pomimo swojej precyzji, stoi przed wyzwaniem skalowalności. W tym miejscu do gry wkracza sztuczna inteligencja. Algorytmy uczenia maszynowego sztucznej inteligencji są biegłe w interpretowaniu dużych zbiorów danych, przekształcając szczegółowe spostrzeżenia neuromarketingu w praktyczne wzorce.

Dla marketerów przekłada się to na możliwość dostosowania kampanii marketingowych do indywidualnych upodobań bez naruszania norm etycznych dotyczących danych użytkowników.

Najbardziej skuteczne techniki marketingowe. Źródło: Statista

Praktyczne zastosowania są już widoczne na tradycyjnych rynkach. Na przykład firma marketingowa GlassView wykorzystała zaawansowane technologicznie opaski na głowę do pomiaru aktywności mózgu osób wyrażających zgodę w kampanii podróżniczej.

Te dane neuromarketingowe zostały wprowadzone do modelu sztucznej inteligencji, co doprowadziło do strategicznej zmiany, która zaowocowała 97% wzrostem ruchu turystycznego.

J. Brooks, CMO w GlassView powiedział:

“Jeśli pozwolisz uczeniu maszynowemu identyfikować wzorce w czasie rzeczywistym, które są nieobserwowalne dla ludzkiego oka, i skierujesz tę technologię na dane neuronaukowe, możliwości są nieskończone.”

Podobnie, firma Endel zajmująca się technologią muzyczną wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do tworzenia spersonalizowanych pejzaży dźwiękowych w oparciu o spostrzeżenia neuronaukowe. Jest to podejście, które opisuje jako zbudowane na “neuronaukowych ramach”.

Implikacje dla kampanii marketingowych web3

Podczas gdy potencjalne korzyści są ogromne, pojawiają się kwestie etyczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie stawki związane z danymi osobowymi w sektorze web3.

Jedna z obaw dotyczy bardzo szczegółowego charakteru danych neuromarketingowych. Ponieważ dane te mogą ujawniać emocjonalne bodźce, których konsumenci mogą nawet nie być świadomi, istnieje niebezpieczeństwo manipulacji.

Kolejne wyzwanie etyczne wynika z algorytmów sztucznej inteligencji, które wymagają testowania w celu uniknięcia naruszeń prywatności i uprzedzeń.

Mimo to korzyści są nieograniczone. Wyobraź sobie rynek NFT, którego celem jest optymalizacja platformy pod kątem większego zaangażowania użytkowników.

Rynek może mierzyć reakcje emocjonalne użytkowników, gdy oglądają lub kupują określony NFT za pomocą neuromarketingu, korzystając z narzędzi takich jak śledzenie wzroku i EEG. Algorytmy AI mogą następnie analizować te dane, aby przewidzieć, które NFT będą prawdopodobnie popularne wśród segmentów użytkowników.

Następnie rynek może wykorzystać te spostrzeżenia do rekomendowania NFT dostosowanych do indywidualnych użytkowników, skutecznie zwiększając szanse na sprzedaż.

Całkowita wartość sprzedaży NFT na świecie. Źródło: Statista

Platformy DeFi, które oferują usługi kredytowe i pożyczkowe, mogą również wykorzystywać neuromarketing do pomiaru aktywności mózgu użytkowników podczas nawigowania po procesie pożyczkowym. Spostrzeżenia ujawniają, że użytkownicy doświadczają szczytowego poziomu hormonów stresu, gdy docierają do części określającej ryzyko i stopy procentowe.

Aby temu zaradzić, można wdrożyć chatboty oparte na sztucznej inteligencji, aby oferować natychmiastowe, spersonalizowane porady, gdy użytkownik dotrze do tej sekcji.

Połączenie neuromarketingu i sztucznej inteligencji może służyć jako podstawa w definiowaniu przyszłości marketingu web3.

Daleko od prostej zmiany taktycznej, fuzja ta stanowi fundamentalne przemyślenie tego, w jaki sposób dane konsumenckie mogą być etycznie pozyskiwane i skutecznie wykorzystywane. Wiąże się z tym zarówno obietnica, jak i ostrożność.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *