Bitcoin Cash przewyższa BTC o 87%. O co chodzi?

Bitcoin Cash Przewyższa Btc O 87 O Co Chodzi 09de18b, NEWSFIN

Nie Bitcoin, ale Bitcoin Cash wzrósł najmocniej po orzeczeniu sądu w sprawie między Grayscale a SEC. Jest to niezwykłe, ponieważ pozew Grayscale tak naprawdę dotyczył bitcoinowego ETF, a nie produktu inwestycyjnego Bitcoin Cash (BCH).

Bitcoin Cash rośnie najszybciej

Wkrótce po orzeczeniu sądu cena Bitcoin Cash wzrosła o 15,17%. To znacznie więcej niż wszystkie inne altcoiny w pierwszej pięćdziesiątce, ale także więcej niż sam Bitcoin. Wzrost pierwotnej kryptowaluty nie przekroczył 7%.

Niedawne zwycięstwo Grayscale w sprawie z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd jest w 99% odpowiedzialne za ostatni wzrost.

Zrodzony z hard forka Bitcoina w 2017 r., BCH nie tylko utrzymał swoją pozycję na przestrzeni lat, ale nawet zdołał wykazać się odpornością, która odróżnia go od innych kryptowalut.

Wysoka korelacja

Kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do obecnego sukcesu BCH, jest jego ścisła korelacja z Bitcoinem. Kwartalny współczynnik korelacji między BCH i BTC wynosi 0,8. Oznacza to, że te dwie kryptowaluty są niezwykle podobne, jeśli chodzi o ruchy cen.

Współczynnik ten waha się od -1 do +1, więc 0,8 oznacza silną korelację.

Jeśli jednak spojrzysz na ostatnie 3 miesiące, zobaczysz duże różnice. Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres cen.

Bitcoin Cash wykazał niezwykły wzrost o 88% w ciągu ostatnich 90 dni. Bitcoin wyraźnie kontrastuje ze skromnym wzrostem o zaledwie 1% w tym samym okresie.

Jak to możliwe? Trudno powiedzieć na pewno. Możliwe, że niewielka grupa nowych inwestorów myli Bitcoin i Bitcoin Cash. Wiadomość o wniosku o Bitcoin ETF od BlackRock zbiegła się w czasie z notowaniem BCH na giełdzie EDX. Ponadto dobre wiadomości na rynkach finansowych dla Bitcoina oznaczają również dobre wiadomości dla Bitcoin Cash (oraz Ethereum i Litecoin).

W rzeczywistości te cztery waluty są często traktowane zbiorczo, gdy firma chce oferować kryptowaluty.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *