Znany miliarder i inwestor Stanley Drakenmiller nie posiada Bitcoinów, ale teraz chciałby posiadać kryptowaluty. Przedsiębiorca stwierdził to podczas rozmowy z innym miliarderem Paulem Tudorem Jonesem. W ostatnich latach Bitcoin stał się marką innowacji, więc zakup BTC może wkrótce stać się koniecznością, uważa ekspert. Mając to na uwadze, nie jest wykluczone, że Drakenmiller ponownie zainwestuje w kryptowalutę w dającej się przewidzieć przyszłości.
Czy wiesz, że Wirex rozdaje 1000 WXT zupełnie za darmo? Sprawdź jak je odebrać w naszym artykule: darmowe kryptowaluty.
Drugi panelista Paul Tudor Jones jest również znany ze swojego zamiłowania do kryptowalut. w pierwszej połowie października otwarcie zalecał zignorowanie akcji. Zamiast tego miliarder radził zainteresować się Bitcoinem i złotem.
Jak zauważył wówczas Tudor Jones, światowa gospodarka jest obecnie atakowana, a rozwijające się globalne konflikty pogarszają sytuację. Jego zdaniem zainteresowanie się rynkiem akcji nie jest najgorszym pomysłem w obecnym globalnym środowisku.
Stanley Druckenmiller is one of the most successful hedge fund managers on Wall Street and is worth $6,200,000,000.
He says, “Young people look at #bitcoin as a store of value. It’s a brand. I like it. I dont own any, but I should”pic.twitter.com/DXjrnvE1Qc
— Documenting ₿itcoin 📄 (@DocumentingBTC) October 30, 2023
Kto chce kupić Bitcoina?
Warto zauważyć, że już wcześniej Stanley Drakenmiller inwestował w Bitcoina. Jednak, jak zauważył inwestor w wywiadzie dla CNBC z września 2022 r., sprzedał monety w kontekście zaostrzenia polityki finansowej przez przedstawicieli Rezerwy Federalnej. Oczywiście chodzi o wzrost bazowych stóp procentowych, które obecnie pozostają na stabilnym poziomie.
W wywiadzie dla Jonesa inwestor Stanley Drakenmiller porównał Bitcoina do złota. Według niego kryptowaluta jest również doskonałym narzędziem do akumulacji kapitału. Oto jego zdanie na ten temat.
“Mam 70 lat. Mam złoto. Byłem zaskoczony, że Bitcoin zyskał popularność. Ale oczywiście młodzi ludzie patrzą na to jako na sposób zachowania kapitału, ponieważ kryptowaluta jest znacznie łatwiejsza w obsłudze. Dla mnie 17 lat to już marka. Lubię złoto, ponieważ ta marka ma 5000 lat. Lubię je oba. Nie mam Bitcoinów, ale powinienem je kupić.”
W swoich uwagach Drakenmiller wspomniał o okresie 17 lat, wyraźnie odnosząc się do historii Bitcoina. Inwestor pomylił jednak nieco daty. Tak zwany whitepaper pierwszej kryptowaluty został zaprezentowany 31 października 2008 roku, czyli 15 lat temu. No, a samą sieć BTC anonimowy twórca projektu Satoshi Nakamoto uruchomił 3 stycznia 2009 roku.
Miliarder posiadał już BTC
Miliarder posiadał wcześniej BTC już wcześniej. Jak jednak zauważyliśmy, w ubiegłym roku potwierdził sprzedaż kryptowaluty w związku z obawami o dalszą presję regulacyjną. Jednak nawet wtedy mówił o nowej rundzie wzrostu na rynku kryptowalut w przyszłości.
Stanley Drakenmiller zbił fortunę na założonym przez siebie funduszu Duquesne Capital Management. Od 1981 r. do zamknięcia funduszu w 2010 r. miliarderowi udało się osiągnąć średni roczny zwrot w wysokości 30 procent. Nie było przy tym również lat na minusie.
Czy wiesz, że Wirex rozdaje 1000 WXT zupełnie za darmo? Sprawdź jak je odebrać w naszym artykule: darmowe kryptowaluty.
Kto nie popiera kryptowalut?
W tłumie miliarderów stojących w opozycji do kryptowalut znajdują się Charlie Munger i Warren Buffett. Są to światowej sławy inwestorzy i menedżerowie odnoszącej sukcesy firmy Berkshire Hathaway.
W przeszłości Munger i Buffett niejednokrotnie otwarcie wyrażali swoją pogardę dla kryptowalut. Warren Buffett jest autorem legendarnego stwierdzenia, że kryptowaluty to “trutka na szczury do kwadratu”.
Nie przeszkodziło to jednak Berkshire Hathaway w osiągnięciu dużego zysku na akcjach brazylijskiego banku Nu Holdings, znanego ze współpracy ze startupami kryptowalutowymi. Berkshire Hathaway kupił 107 milionów akcji Nu Holdings w dwóch oddzielnych rundach w 2021 roku. Inwestycja wyniosła 750 milionów dolarów.
Od początku roku wartość akcji Nu Holdings wzrosła o 106 procent, co oznacza, że pozycja Berkshire w aktywach jest obecnie wyceniana na około 879,5 miliona dolarów. W szczytowym momencie wartość akcji przekroczyła miliard dolarów – i jest to wyraźnie opłacalna inwestycja dla firmy, wbrew stanowisku jej kierownictwa.
Opierając się na raporcie Berkshire za drugi kwartał 2023 r., firma faktycznie nie sprzedała w tym momencie ani jednej akcji banku. Co więcej, papiery wartościowe Nu Holdings osiągnęły lepsze wyniki niż akcje Apple i Amazon pod względem zwrotów. Jednocześnie te ostatnie stanowią znaczną część całego portfela inwestycyjnego Berkshire o łącznej wartości ponad 354 miliardów dolarów.
Dzięki wzrostom cen w ciągu ostatnich dwóch tygodni Bitcoin dogonił, a nawet nieznacznie wyprzedził akcje banków pod względem zwrotów.
Prawdą jest, że Berkshire prawdopodobnie nigdy nie kupi BTC na oficjalnym poziomie. Oznacza to, że możemy założyć, iż wytrwałość Buffetta i Mungera będzie działać na niekorzyść firmy w dłuższej perspektywie.
Komentarze Stanleya Druckenmillera wyraźnie wskazują na rosnącą popularność kryptowalut na całym świecie. Do dziś Bitcoin i inne aktywa cyfrowe są otwarcie wspierane przez najpopularniejszych inwestorów. A ponieważ nowa faza wzrostu na rynku monet jeszcze się nie rozpoczęła, posiadacze kapitału wciąż mają czas na przestudiowanie tematu i podjęcie odpowiednich decyzji. Jak pokazują poprzednie hossy, najlepszym momentem na wejście w sektor jest właśnie faza globalnego krachu rynkowego.
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK