Kiss sprzedał swój wizerunek, markę i własność intelektualną Pophouse Entertainment

Kiss sprzedał swój katalog piosenek, wizerunek, markę i własność intelektualną grupy szwedzkiemu inwestorowi muzycznemu. To oznacza, że zespół przerwie swoją światową trasę koncertową "End of Road". Pophouse Entertainment zapłaciła 300 mln dolarów. 

Kiss Sprzedal Swoacutej Wizerunek Marke I Wlasnosc Intelektualna Pophouse Entertainment 45fbf3f, NEWSFIN

fot. Tony Norkus / / Shutterstock

Pophouse Entertainment będzie właścicielem nie tylko muzyki, ale i całej marki Kiss, co umożliwi w przyszłości szwedzkiej firmie np. generowanie treści związanych z zespołem przy wykorzystaniu AI. Od grudnia pracowano przy projekcie cyfrowych awatarów. Na podobnej zasadzie wyprodukowanie koncerty Abba Voyage. 

Umowa, którą podpisało Kiss, jest zapewne podobna do tej, którą wcześniej z Pophouse Entertainment zawarł brytyjski Genesis. 

Sam zespół nie chciał się bezpośrednio odnieść do zaproponowanej im kwoty. – Będziemy w stanie płacić czynsz, ale za żadne pieniądze nie sprzedamy się niewłaściwym ludziom – wyjaśniał Gene Simmons, uważany za przedsiębiorcze serce zespołu w wywiadzie dla BBC News. 

– Są wyjątkowi, począwszy od ich makijaży, kostiumów po fantastyczną muzykę i fanów na całym świecie i to niemal we wszystkich grupach wiekowych – podkreślał w wywiadzie Per Sundin, dyrektor generalny Pophouse. 

Kiss Sprzedal Swoacutej Wizerunek Marke I Wlasnosc Intelektualna Pophouse Entertainment 10abfab, NEWSFIN

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Współzałożyciele zespołu Gene Simmons, który jest frontmanem zespołu i gitarzystą basowym, oraz wokalista Paul Stanley, nadal mają być zaangażowani w rozwój marki i materiałów generowanych przez sztuczną inteligencję, które zostaną udostępnione jako produkty zespołu. Swoją obecną pracę porównał do rodziny. – Matka widzi, jak jej dziecko dorasta, wybiera małżonka i tak dalej, ale rzadko przestaje być nieobecna w życiu dziecka. Bycia rodzicem/ twórcą nie można po prostu przekazać komuś, mimo iż współdzieli się z drugą osobą wizję – wyjaśnia Simmons. 

Kiss został stworzony w 1973 roku przez wokalistów Paula Stanleya i Gene'a Simmonsa. Zespół złożony jeszcze z Ace Frehleya i Petera Cirssa zasłynął dzięki kultowemu malowaniu twarzy. W latach 70. stworzyli takie hity jak "Rock and Roll All Nite" i "God of Thunder". W 1983 roku po raz pierwszy pojawili się podczas koncertu bez makijażu, tym samym zapowiadając swoiste odrodzenie. Nazwali to "demaskowaniem". Pod koniec lat 90. ponownie wyszli na scenę wymalowani. W ciągu ostatnich 50 lat Kiss sprzedali około 100 mln płyt. 

Stworzyli także serie produktów firmowanych marką Kiss – od kawy przez prezerwatywy po trumny. – Więcej pieniedzy zawsze się przyda – argumentowali przy wprowadzaniu coraz to nowszych produktów. Czy jest coś, czego by nie reklamowali? "Żadnych narkotyków i papierosów" – odpowiadają zgodnie. Ale są otwarci na resztę. 

Artyści, którzy pozbyli się swoich dorobków

Katalog dzieł Michaela Jacksona został kupiony za 600 mln dolarów. 

Bruce Springsteen sprzedał prawa do swoich największych hitów za 500 mln dolarów. Sony zostało właścicielem 20 studyjnych albumów artysty, w tym takich klasyków jak "Born To Run", "The River" czy "Born In The USA". W 2020 roku muzyka ta wygenerowała około 15 mln dolarów przychodu. 

Bob Dylan za swoją twórczość zażądał 450 mln dolarów. Sony Music miało tyle zapłacić za wszystkie jego albumy – od tych kasycznych z lat 60., jak "Blonde On Blonde", po "Rough And Rowdy Ways" z 2020 roku. Twórczość ta przynosi około 16 mln rocznie przychodu.

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *