Wiesław Rozłucki znów na GPW. Ma wrócić w nowym charakterze

Wiesław Rozłucki, były prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), może powrócić na wysokie stanowisko w tej spółce. Jak informuje „Parkiet”, uważany za jednego z twórców rynku kapitałowego w Polsce Rozłucki może wejść w skład rady nadzorczej GPW. Zdjęcie

Wieslaw Rozlucki Znoacutew Na Gpw Ma Wroacutecic W Nowym Charakterze 556664d, NEWSFIN

Wiesław Rozłucki może wejść w skład rady nadzorczej GPW /Michal WARGIN/East News /East News Reklama

Na GPW może się szykować wielki powrót. Ale nie chodzi o żadną spółkę, która znowu miałaby być notowana na warszawskim parkiecie. W skład rady nadzorczej spółki GPW miałby wejść pierwszy prezes jej zarządu.

O możliwym powrocie Wiesława Rozłuckiego informuje „Parkiet”, powołując się na swoje ustalenia. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już wkrótce, bo 27 czerwca. Na ten dzień zaplanowane jest walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych. 

Wielki powrót na GPW. To człowiek, który ją tworzył

Wiesław Rozłucki jest uważany za jednego ze współtwórców i legendę polskiego rynku kapitałowego. Był pierwszym prezesem zarządu GPW. Pełnił tę funkcję w latach 1991-2006. Należał do osób, które przyczyniły się do utworzenia warszawskiego parkietu w trakcie procesu transformacji gospodarczej. 

Reklama

Poza szefowaniem GPW pełnił także różne funkcje w europejskich i międzynarodowych organizacjach branży giełdowej w Polsce i za granicą. 

Rozłucki powróci do GPW? Ma wejść w skład ważnego organu

Obecnie oficjalnie wiadomo o czterech zgłoszeniach do rady nadzorczej spółki. Do tej pory zgłoszono kandydatury Waldemara Markiewicza, Jarosława Dominiaka, Artura Rzepki i Małgorzaty Rusewicz. Ale w skład organy wchodzi siedem osób. 

Decyzję o składzie rady nadzorczej podejmują akcjonariusze spółki GPW. Większość akcji posiada Skarb Państwa – a więc w praktyce o obsadzeniu rady zdecyduje rząd. 

Z informacji „Parkietu” jednym z kandydatów Skarbu Państwa do rady nadzorczej ma być właśnie Wiesław Rozłucki. 25 czerwca otrzymał on pozytywną opinię Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa. To zaś otwiera mu drogę do rad nadzorczych w podmiotach z państwowym udziałem. 

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *