NOWOŚĆ! Systemy Nano-LVM, Ultra Thin LVM i LVM – 3 powody, by sięgnąć po niskonapięciowy system szynowy

Nowoczesne oświetlenie wnętrz coraz częściej opiera się na systemach szynowych, które umożliwiają elastyczne i estetyczne prowadzenie światła. Wśród tych systemów szczególną rolę odgrywają systemy niskonapięciowe, działające na napięciu prądu stałego 24 V lub 48 V, co pozwala na ich instalację w bliskim sąsiedztwie użytkownika. Nowodvorski Lighting proponuje trzy rozwiązania w tej kategorii: Nano-LVM i Ultra Thin LVM, a także LVM w nowej wersji kolorystycznej – białej.

Systemy niskonapięciowe Nano-LVM (24 V), Ultra Thin LVM (48 V) oraz LVM (48 V) różnią się konstrukcją, wyglądem oraz wymiarami profili, co ułatwia ich dopasowanie do różnych wnętrz i wymagań projektowych. 
Nano-LVM (24 V) to rozwiązanie o najwęższym profilu 1 × 1,25 cm, które umożliwia m.in. prowadzenie światła po łuku. Ultra Thin LVM (48 V) wyróżnia się ultracienką konstrukcją o wymiarach 2,6 × 0,9 cm. Oba systemy idealnie sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach. LVM (48 V) to system o bardziej standardowych wymiarach (2,8 × 5,5 cm) i szerokim zakresie dostępnych komponentów – obecnie dostępny także w wersji białej. Co jeszcze warto wiedzieć o tych systemach?

1. Kompozycje świetlne w białej i czarnej oprawie

Systemy niskonapięciowe Nowodvorski Lighting mogą być montowane natynkowo i podtynkowo, a LVM oraz Nano-LVM – również na linkach zawieszonych do sufitu. Dzięki temu rozwiązania te dyskretnie wpasowują się w estetykę nowoczesnych wnętrz.

W przypadku montażu podtynkowego wszystkie elementy instalacyjne są niewidoczne, a przestrzeń w subtelny sposób definiuje wyłącznie światło. W pozostałych konfiguracjach szyny stanowią liniowy, minimalistyczny akcent, który dopełnia aranżację wnętrza. W systemach LVM i UT-LVM elementy zasilające można całkowicie ukryć w konstrukcji szynoprzewodu.

System Nano-LVM pozwala na prowadzenie szyny po łuku – co wpisuje się w jeden z wiodących trendów w wzornictwie i architekturze, czyli powrót do miękkich, organicznych form.

Niskonapięciowe systemy szynowe umożliwiają również precyzyjne prowadzenie oświetlenia w trudnych przestrzeniach – takich jak poddasza czy wnęki. Dzięki zastosowaniu prądu stałego o niskim napięciu można je montować na dowolnej wysokości, nawet na ścianach tuż nad podłogą.

2. Montaż – elastyczność bez ograniczeń

Niskonapięciowe systemy szynoprzewodowe LVM i UT-LVM można planować w przestrzeni niezależnie od lokalizacji punktu zasilania dzięki zasilaczowi, który można wpiąć w dowolnym miejscu w szynie. Z uwagi na bardzo mały rozmiar szyn, system NANO-LVM zasilany jest jedynie za pomocą zewnętrznego zasilacza.

Układ szyn może biec liniowo, zakręcać zgodnie z geometrią wnętrza, przechodzić z sufitu na ścianę i odwrotnie – a w przypadku Nano-LVM również formować łuki. Wszystko zależy od wymagań projektu i specyfiki przestrzeni.

Systemy oferują dużą swobodę konfiguracji – wystarczy dobrać takie komponenty jak: zasilacz, szyny (w długościach 1 i 2 m, z możliwością docięcia na wymiar), odpowiednie dla danego systemu łączniki mechaniczne i elektryczne oraz oprawy w różnych wariantach.

3. Elastyczność aranżacji – oświetlenie dostosowane do Twoich potrzeb

Niskonapięciowe systemy szynowe oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Oświetlenie można rozmieszczać równomiernie w całym wnętrzu, dostosowując je do funkcji i atmosfery pomieszczenia. Oprawy o dużym kącie padania światła i dużej mocy sprawdzą się tam, gdzie liczy się funkcjonalność – na przykład w kuchniach czy biurach, zapewniając komfort pracy.

Systemy doskonale nadają się również do tworzenia oświetlenia warstwowego. Szynoprzewody i oprawy można montować na różnych wysokościach, akcentując strukturę ścian, tkanin lub wykończeń meblowych. Przy niższym natężeniu światła i ciepłej barwie (2700 – 3000 K) łatwo stworzyć przytulny klimat – idealny do sypialni czy stref relaksu. Użytkownicy mają do dyspozycji bogaty wybór opraw – liniowych, punktowych (spotów), a w przypadku systemu LVM i Nano-LVM także zwieszanych.

Jedną z kluczowych zalet systemów Nowodvorski Lighting jest możliwość łatwej i bezpiecznej zmiany pierwotnego układu opraw. Dzięki magnetycznemu montażowi, lampy można szybko wymieniać, przestawiać lub dodawać nowe. Rozbudowa układu szyn natynkowych nie wymaga dużego wysiłku ani modyfikacji

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *