Centrum Testowania Robotów Kosmicznych na Politechnice Poznańskiej to miejsce, w którym obecne osiągnięcia zbiegają się z przyszłymi możliwościami. Najnowocześniejsze technologie badawcze obecne w tym obiekcie są naprawdę niezwykłe. Odpowiedzialność za specjalistyczne oświetlenie tej inwestycji powierzono firmie Lena Lighting, producentowi wysoce energooszczędnych lamp i systemów LED.
Położone w Kąkolewie w Wielkopolsce, Centrum Testowania Robotów Kosmicznych pełni funkcję współczesnego centrum badawczo-rozwojowego, którego celem jest tworzenie technologii wykorzystywanych w eksploracji kosmosu. Obiekt jest wyposażony w komory termiczne, symulatory i laboratoria przeznaczone do testowania w warunkach mikrograwitacji, a także inne funkcje. Lena Lighting , znana z innowacyjnych rozwiązań technologii LED, podjęła się zadania wdrożenia kompleksowego systemu oświetlenia dla centrum.
Środowiska badawcze o określonych funkcjach wymagają starannie zaprojektowanych rozwiązań oświetleniowych. Lampy muszą wykazywać nie tylko doskonałe właściwości oświetleniowe, ale także wyjątkową efektywność energetyczną i odporność. Dzięki temu każdy obszar budynku jest dokładnie oświetlony, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo błędów, a solidna konstrukcja lamp wytrzymuje wymagające warunki. W związku z tym Space Robot Testing Center jest wyposażone w oprawy LED o wysokiej skuteczności świetlnej i trwałości, zapewniając optymalny komfort i koncentrację podczas pracy. Ponadto idealnie wpisują się w futurystyczną estetykę obiektu.
Obszar eksperymentalny Politechniki Poznańskiej jest wyposażony w kinkiety i oprawy LED Baris 52, znane z niskich współczynników UGR, które pomagają wyeliminować olśnienie. W kapsule testowej robota symulującej powierzchnie ciał niebieskich zainstalowano wydajne reflektory LED Quest 2, aby zapewnić dotarcie światła do każdego zakątka obszaru badawczego. Na zewnątrz zastosowano oprawy LED Astra o skuteczności świetlnej do 151 lm/W i minimalistyczne lampy Altezzo L 150, co zwiększyło walory estetyczne zarówno otoczenia, jak i samego budynku.
Obiekt uniwersytecki wyposażono także w niezbędne oświetlenie awaryjne, które ma ułatwić bezpieczną i szybką ewakuację w razie awarii technicznej.
– Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasze produkty są prezentowane w tak szanowanym obiekcie, jak Space Robot Testing Center. To nie tylko potwierdza niezawodność naszych lamp, ale także pokazuje, że opracowujemy technologie, które idealnie wpisują się w przyszłościowe projekty. Nasze rozwiązania oświetleniowe wspierają rozwój pionierskich technologii, zapewniając funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę na najwyższym poziomie. Wybór na partnera inwestycyjnego przez tak renomowaną instytucję jest dla nas ogromnym zaszczytem. – mówi Magdalena Chojnacka, Marketing Manager Lena Lighting SA
Planetarny ośrodek testowy w Kąkolewie jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków badawczych w Europie. Trwające tutaj projekty koncentrują się na rozwoju pojazdów eksploracyjnych, precyzyjnych algorytmach sterowania i zarządzaniu konfiguracją robotów mobilnych.
REKLAMA: REKLAMA: REKLAMA: