Zakończyła się 33. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, a także Targów WINDOOR-TECH poświęconych maszynom i komponentom do produkcji okien, drzwi, bram i fasad.
W imieniu Zarządu Grupy MTP oraz całego naszego Zespołu pragniemy wyrazić wdzięczność za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzyliście i za to, że byliście z nami podczas tegorocznej edycji targów. Dzięki Państwa uczestnictwu żywa energia bezpośrednich interakcji mogła wybrzmieć potężnie w sześciu pawilonach wystawienniczo-konferencyjnych Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 11-14.02.2025 r.
Statystyki targowe:
- Ponad 26 000 profesjonalistów z 41 krajów i 4 kontynentów rozmawiało z producentami, uczestniczyło w konferencjach, prezentacjach i warsztatach.
- Zaprezentowaliśmy ofertę 600 wystawców z 27 krajów
- Na stoiskach wystawców, wśród licznych debiutów targowych, 28 produktów i rozwiązań otrzymało prestiżowe polskie wyróżnienie targowe za innowacyjność: Złoty Medal Grupy MTP . Ponadto 10 wystaw zrobiło szczególne wrażenie na jury konkursu Acanthus Aureus , zdobywając wyróżnienia za zachęcający design, technologię wykonania i stworzenie wyjątkowej atmosfery sprzyjającej dyskusjom biznesowym.
- Tegoroczne targi BUDMA zostały objęte patronatem honorowym: Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (Grupa PFR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Grupa PFR), Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Państwowej Inspekcji Pracy, Polskiej Izby Budownictwa, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiego Klastra Budowlanego, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Związku Polskie Okna i Drzwi.
- Kompleksowy program wydarzeń merytorycznych, wspierany przez Honorowych i Branżowych Partnerów , obejmował konferencje, prezentacje i wykłady, które skupiały się na aktualizacjach dotyczących przepisów prawnych, nowych innowacjach produktowych, „technologiach jutra” w budownictwie i przyszłych trendach architektonicznych. Głównym tematem prezentacji i dyskusji tego wydania była koncepcja „Zielonej Przyszłości Budownictwa” , uznana za kluczowy aspekt zrównoważonego rozwoju.
- Tegoroczne dwudniowe Forum Designu i Architektury „D&A” , będące częścią ARCHI-STRADA , skupiło się na znaczeniu drewna w architekturze . Gościem honorowym tegorocznego Forum był Mateusz Mastalski z Henning Larsen Studio w Danii, który wygłosił wykład pt.: „Projektowanie zrównoważone, drewno w architekturze”. Krzysztof Mycielski z Grupa 5 Architekci przedstawił referat pt.: „Drewniany zabytek po trudnej przeszłości – Sanatorium Gurewicza w Otwocku”. Drugiego dnia Forum „D&A” Asko Takala , prezes Stowarzyszenia Fińskich Architektów SAFA, wygłosił wykład na temat najnowszych osiągnięć fińskiej architektury drewnianej.
- Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej Budmy było wprowadzenie nowego wydarzenia – PREFTEC – Modern Prefabrication Center , zorganizowanego przez Energy-Efficient Ready-Made Houses Association , umożliwiającego uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi materiałami, maszynami, technologiami, a także gotowymi produktami i usługami dla budownictwa prefabrykowanego i modułowego. Temat ten został dodatkowo zgłębiony na konferencji zatytułowanej „Prefabricated Technologies in Modern Construction”, zorganizowanej przez SEDG, która poruszyła kluczowe kwestie związane ze zrównoważonym budownictwem, trendami rynkowymi i budownictwem drewnianym w Europie.
- Podczas Forum Ekonomicznego Budownictwa BUILD4FUTURE , we współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa , liderzy rynku przeanalizowali główne wyzwania stojące przed branżą. Dyskusja obejmowała wpływ wojny na Ukrainie na polski sektor budowlany i potencjalne role, jakie polskie firmy mogłyby odegrać w działaniach odbudowy. Innym ważnym tematem była termomodernizacja domów wielorodzinnych i jednorodzinnych, pozycjonowana jako priorytet w zrównoważonym budownictwie.
- Po raz pierwszy w tym roku powstała strefa biznesowa pod nazwą „Polska. Business Forward Construction Sector” , w której polscy przedsiębiorcy budowlani mieli okazję poznać potencjał eksportowy poszczególnych rynków (m.in. Niemiec, Szwecji, Litwy i Serbii) oraz porozmawiać o biznesie z zagranicznymi przedsiębiorcami, a także z ekspertami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) z Centrali w Warszawie i Polskiego Klastra Budowlanego .
- Podczas targów, we współpracy z Grupą Robót Wykończeniowych , Stowarzyszeniem Przemysłu Wykończeniowego , Stowarzyszeniem Parkieciarzy Polskich i Narzędziohiolicy.pl , zorganizowano pokazy, warsztaty i szkolenia praktyczne z zakresu technik wykańczania budynków. Uczestnicy mieli okazję zdobyć praktyczne doświadczenie z nowoczesnymi rozwiązaniami i nabyć nowe umiejętności przydatne w codziennych zadaniach.
- Podczas Centralnego Finału 53. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” mieliśmy okazję obserwować rywalizację i poznać najlepszych uczniów z zawodów dekarskich, tynkarskich, posadzkarskich i malarskich.
To w dużej mierze dzięki zaangażowaniu naszych Wystawców i Partnerów z dumą współtworzymy jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie dla sektora budowlanego. Chcemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność za Państwa obecność na Targach BUDMA 2025, mając nadzieję, że osiągnęli Państwo swoje cele biznesowe i marketingowe.
Z niecierpliwością czekamy na możliwość ponownego spotkania się przed naszym następnym spotkaniem w Poznaniu w przyszłym roku. Będziemy rozmawiać m.in. o minionych i przyszłych targach.
W ciągu najbliższych dwóch tygodni przedstawimy Państwu kompleksowe podsumowanie zawierające szczegółowe statystyki dotyczące tegorocznych targów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji wideo.
BUDMA 2025 – W OBIEKTYWIE >