Nowe badanie wskazują wzrost rynku portfeli o 700 mln USD do 2026 roku

Nowe Badanie Wskazuja Wzrost Rynku Portfeli O 700 Mln Usd Do 2026 Roku C191f6b, NEWSFIN

Firma badawcza Technavio przewiduje, że wykorzystanie portfeli kryptowalutowych wzrośnie o 686 milionów USD do 2026 roku. Wzrost będzie zależał od wzrostu liczby sieci bezprzewodowych, transakcji online i ewolucji przepisów.

Technavio szacuje, że niepokój panujący na rynkach finansowych podczas pandemii Covid-19 ożywiły wzrost w obszarze portfeli cyfrowych. Ankietowani dostawcy portfeli to Binance, Exodus, Gemini Trust, Trezor i Ledger.

Pandemia wzmocniła rynek portfeli

Największym rynkiem jest Ameryka Północna z 41% udziałem. Za nią plasują się Chiny, Wielka Brytania, Niemcy i Szwajcaria. Według badania Technavio oczekuje się, że wielkość rynku e-portfeli, który obejmuje waluty cyfrowe inne niż kryptowaluty, wzrośnie o 163,43 miliarda USD do 2027 roku.

Nowe Badanie Wskazuja Wzrost Rynku Portfeli O 700 Mln Usd Do 2026 Roku 1b2b09f, NEWSFIN

Hongkong i region APAC odpowiadają za najszybszy wzrost portfela | Źródło: Badania Grand View

Podczas pandemii amerykańskie firmy Coinbase i Robinhood Markets oferowały portfele, które ułatwiły inwestowanie w kryptowaluty. Innymi czynnikami przyczyniającymi się do wzrostu liczby portfeli kryptowalutowych było rozprzestrzenianie się gier typu „Play&Earn”.

Ograniczenia związane z pandemią zachęcały do ​​zarabiania kryptowalut z grania w gry oparte na blockchain, takie jak Axie Infinity. W rezultacie w regionach takich jak Filipiny nastąpił dramatyczny wzrost liczby nowych portfeli. Gracze zaczęli bowiem gromadzić się w poszukiwaniu szansy na uzupełnienie istniejących dochodów.

W tym samym okresie kwota zainwestowana przez Hindusów w kryptowaluty wzrosła z 923 milionów USD do 6,6 miliarda USD.

Nowe regulacje mogą popsuć prognozy portfeli

Jednak skoordynowane wysiłki mające na celu uregulowanie kryptowalut mogą spowolnić adopcję. Nowe przepisy w Hongkongu i niedawno uchwalona ustawa o rynkach kryptowalut (MiCA) mogą skomplikować wdrażanie nowych portfeli. Istnieje bowiem pewna zbieżność z przepisami dotyczącymi prania pieniędzy.

W kwietniu przywódcy G20 zgodzili się co do potrzeby stworzenia globalnych ram kryptograficznych. Na początku tego miesiąca Indie zleciły Radzie Stabilności Finansowej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu opublikowanie dokumentu zawierającego zalecenia dotyczące globalnej polityki kryptograficznej.

W artykule argumentowano między innymi, że używanie waluty cyfrowej szkodzi suwerenności monetarnej i osłabia politykę banku centralnego. Decydowanie się na trzymanie kryptowalut oznacza, że ​​inwestorzy są mniej skłonni do deponowania środków, które mogą wnieść wkład w lokalną infrastrukturę. 

W rezultacie kraje błagają kraje o podjęcie działań w celu ochrony suwerenności monetarnej.

Europejska ustawa MiCA obniża prywatność transakcji kryptowalutowych, zmuszając giełdy do zgłaszania obu stron zaangażowanych w transakcję na swojej platformie. Niedawna propozycja amerykańskiego prawodawcy Jacka Reeda narzuciłaby zasady raportowania „poznaj swojego klienta” na tych, którzy kontrolują zdecentralizowany protokół lub znacząco zainwestowali w niego.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *