Michał Bolesławski został nowym prezesem zarządu ING Banku Śląskiego – zdecydowała rada nadzorcza. Zastąpi Brunona Bartkiewicza, który jest związany z bankiem od ponad 30 lat. Nowo wybrany prezes do rozpoczęcia urzędowania potrzebuje jeszcze zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
/123RF/PICSEL
Michał Bolesławski jest absolwentem Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej. Wcześniej studiował na ESADE – hiszpańskiej, elitarnej Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania. Jest też absolwentem Szkoły Zarządzania i Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Harvarda.
Nowy prezes związany z ING Bankiem Śląskim od 24 lat
Z ING Bankiem Śląskim nowy prezes jest związany od 2000 roku. Swoją karierę rozpoczynał tam jako analityk w Głównym Inspektoracie Nadzoru Bankowego. Pięć lat później został dyrektorem Korporacyjnej Sieci Sprzedaży, a od 2008 do 2020 r. – wiceprezesem zarządu. Przed rokiem objął w Grupie ING stanowisko globalnego dyrektora Business Banking. Jest też m.in. przewodniczącym rady Fundacji Sztuki Polskiej ING i członkiem rady nadzorczej ING Belgia.
Reklama
/ING Bank Śląski /materiały prasowe
Decyzję o rozpoczęciu procesu rekrutacji na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego rada nadzorcza banku podjęła w kwietniu tego roku. Uzasadniła ją wygaśnięciem w 2025 r. mandatu Brunona Bartkiewicza, który od 2016 roku kierował bankiem, a od 1991 roku był z nim związany. Funkcję prezesa pełnił trzykrotnie – od 1995 do 2000 roku, od 2004 do 2009 i od 2016 do 2024. W międzyczasie pracował w centrali ING.
Spełnia wszystkie warunki
Jak zapewniono w wydanym wtedy komunikacie, „proces rekrutacji przebiegać będzie z uwzględnieniem planu sukcesji na stanowisko Prezesa Zarządu na zasadach określonych w obowiązującej w Banku Polityce powoływania, wprowadzania w obowiązki i odwoływania członków Zarządu ING Banku Śląskiego S.A”.
Nowo wybrany prezes spełnia wszystkie wymogi określone w przepisach Prawa bankowego. „Nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec ING Banku Śląskiego S.A., ani nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej lub członek organu konkurencyjnej osoby prawnej” – czytamy w opublikowanym przez bank komunikacie giełdowym. „Nie figuruje też w rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze Sądowym” – wskazano.