Płatny Facebook i Instagram za lepszą ochronę danych

Na terenie Unii Europejskiej Facebook i Instagram już wkrótce mogą być częściowo płatne. To ma być sposób Meta na oszukanie urzędników ze Starego Kontynentu.

Płatny Facebook I Instagram Za Lepszą Ochronę Danych 3274f08, NEWSFIN

fot. carballo / / Shutterstock

Jak podał serwis Telepolis, trzy niezależne źródła informują o planach firmy Meta dotyczących wprowadzenia płatnych wersji serwisów Facebook oraz Instagram. Zamierzenia te dotyczą jedynie krajów należących do Unii Europejskiej.

Meta chce zadowolić urzędników, wymagających ochrony danych użytkowników jej portali. Subskrypcja obu serwisów umożliwiłaby bowiem korzystanie z nich w wersji bez reklam. Dodatkowo wszystkie dane osób płacących za użytkowanie danego serwisu stałyby się poufne.

Zaczęło się od Twittera

Trend wprowadzania opłat za korzystanie z mediów społecznościowych zapoczątkował Twitter. Tam abonament umożliwia np. zabezpieczenie podwójną weryfikacją, lepszą widoczność tweetów oraz mniejszy dzienny limit przeglądania usługi.

Podobnie miałoby być na Facebooku i Instagramie, gdzie użytkownicy mogliby liczyć na lepszą ochronę konta, ale także szybką pomoc techniczną.

Płatny Facebook I Instagram Za Lepszą Ochronę Danych C2c38e4, NEWSFIN

Kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."

Pobierz kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc." Chcesz sprawdzić, jaka będzie rata po dopłacie? Zastanawiasz się, na jaką kwotę kredytu będzie Cię stać? Chcesz dowiedzieć się, jak długość okresu spłaty wpłynie na raty? Pobierz kalkulator, który wyliczy szacunkowy harmonogram kredytu z dofinansowaniem – "pełną" ratę i ratę po dopłacie. Pobierz poradnik zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Ile może kosztować subskrypcja Facebooka?

Wciąż jeszcze nie wiadomo, ile taka subskrypcja miałaby kosztować. Pewne jest natomiast, że byłaby dobrowolna. 

Wiele wskazuje jednak na to, że taka oferta raczej nie zadowoli europejskich urzędników i polityków, którzy coraz intensywniej domagają się wprowadzenia regulacji odnośnie do ochrony użytkowników sieci. Dlatego też działania Meta mogą okazać się nieskuteczne, a koncern i tak będzie zmuszony wprowadzić zmiany w swojej polityce prywatności.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *