Najmniejsze lotnisko w Polsce z rekordowym sierpniem. Najlepszy miesiąc w tym roku

W sierpniu z Lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 8057 pasażerów. Był to najlepszy miesiąc pod względem odprawionej liczby pasażerów od początku tego roku – poinformowało w czwartek biuro prasowe spółki Polskie Porty Lotnicze (PPL).

Najmniejsze Lotnisko W Polsce Z Rekordowym Sierpniem Najlepszy Miesiąc W Tym Roku 21d487d, NEWSFIN

fot. Tomasz Gawalkiewicz / / FORUM

W komunikacie spółki zarządzającej lotniskiem w Babimoście zaznaczono, że sezon wypoczynkowy sprzyja podróżom, a lipiec i sierpień przyciągnęły łącznie blisko 15 tys. osób, które skorzystały z usług tego portu. W samym tylko sierpniu 2023 r. odprawiono tam 8057 pasażerów.

Według PPL zainteresowanie oraz zapotrzebowanie na loty jest coraz większe. Lubuski port lotniczy od początku roku obsłużył ponad 37 tys. osób, co oznacza znaczne przekroczenie przedpandemicznych poziomów. W analogicznym okresie 2019 roku Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło 20 082 pasażerów.

Wraz ze zbliżającym się końcem sezonu letniego powoli kształtuje się siatka połączeń na sezon zima 2023/2024. Wejdzie ona w życie wraz ze zmianą czasu na zimowy, pod koniec października. Więcej informacji na ten temat zostanie przekazanych w odrębnym komunikacie – zapowiedziały władze lubuskiego portu. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mk/

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *