Stellar wciąż rośnie: Czy XLM odzyska 0,13 USD?

Stellar Wciąż Rośnie Czy Xlm Odzyska 013 Usd 3dde0a1, NEWSFIN

Stellar Wciąż Rośnie Czy Xlm Odzyska 013 Usd E0e2ede, NEWSFIN

Cena Stellar (XLM) wybiła się z opadającej linii oporu, ale nie zdołała odzyskać horyzontalnego obszaru 0,13 USD. To, czy poruszy się powyżej niego, czy też zostanie odrzucona, może określić przyszły trend.

Akcja cenowa zarówno w tygodniowych, jak i dziennych interwałach sugeruje, że trend jest zwyżkowy. Stellar z powodzeniem może przekroczyć poziom 0,13 USD. RSI również pokrywa się z analizą akcji cenowej.

Stellar odbija się od długoterminowego wsparcia

Analiza techniczna tygodniowego przedziału czasowego dla XLM zapewnia głównie bycze perspektywy. Głównym tego powodem jest wybicie z długoterminowej spadkowej linii oporu w styczniu i późniejsze odzyskanie horyzontalnego obszaru przy 0,105 USD. Wcześniej obszar ten działał jako wsparcie w okresie od kwietnia do października 2022 roku.

Po nieudanym wybiciu w kwietniu 2023 r., Stellar w końcu wybił się w lipcu, osiągając szczyt na poziomie 0,195 USD. Jednak od tego czasu cena spadła, tworząc długi górny knot (czerwona ikona).

Pomimo spadku, Stellar zweryfikował horyzontalny obszar 0,105 USD i odbił się. Taki retest jest powszechny po wybiciu się ceny z początkowego poziomu oporu.

XLM znajduje się obecnie prawie 20% powyżej obszaru 0,105 USD i 80% poniżej następnego oporu na poziomie 0,230 USD.

Stellar Wciąż Rośnie Czy Xlm Odzyska 013 Usd 4444575, NEWSFIN

Wykres XLM/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik RSI jest zwyżkowy, wspierając kontynuację wzrostów. Traderzy powszechnie wykorzystują Relative Strength Index (RSI) jako wskaźnik dynamiki, aby ocenić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto pomaga im w podejmowaniu decyzji dotyczących akumulacji lub sprzedaży aktywów.

Odczyt RSI powyżej 50 podczas trendu wzrostowego sugeruje korzystną pozycję dla byków. Natomiast odczyt poniżej 50 wskazuje na coś przeciwnego. W tym kontekście wskaźnik RSI początkowo przekroczył poziom 50 (zaznaczony zielonym kółkiem) w czerwcu. Następnie potwierdził ten poziom jako wsparcie w sierpniu (oznaczony zieloną ikoną).

Chociaż możliwe jest, że zbliżający się dump FTX może wywołać niedźwiedzią reakcję, firma nie zgłosiła znacznej ilości posiadanych XLM.

Czy cena XLM może utrzymać wybicie?

Dzienne interwały również zapewniają byczą perspektywę dla Stellar. Jednak ta bycza prognoza nie została jeszcze potwierdzona z powodu niepowodzenia w odzyskaniu krytycznego poziomu horyzontalnego.

W dniu 4 września XLM wybił się z opadającej linii oporu, która obowiązywała przez 52 dni. Była to kulminacja wzrostów trwających od 16 sierpnia (zielona ikona).

Po wybiciu, Stellar osiągnął szczyt na poziomie 0,135 USD. Jednak wczorajszy spadek przywrócił cenę do horyzontalnego obszaru 0,13 USD. XLM musi odzyskać ten obszar i zweryfikować go jako wsparcie, aby trend został potwierdzony jako zwyżkowy. W takim przypadku oczekiwany będzie wzrost o 26% do kolejnego oporu na poziomie 0,160 USD.

Jednak RSI już stał się byczy. Wskaźnik wybił się z opadającej linii oporu (zielonej) i przesunął się powyżej 50, co jest sygnałem zwyżkowego trendu.

Stellar Wciąż Rośnie Czy Xlm Odzyska 013 Usd 8f7afef, NEWSFIN

Wykres XLM/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy ceny Stellar, spadek poniżej obszaru 0,13 USD może doprowadzić do ruch do obszaru wsparcia na 0,105 USD. Oznaczałoby to spadek o 15%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *