Shiba Inu (SHIB) konsoliduje się. Czy memecoin odzyska 0,000008 USD?

Shiba Inu Shib Konsoliduje Sie Czy Memecoin Odzyska 0000008 Usd Eca5a40, NEWSFIN

Shiba Inu Shib Konsoliduje Sie Czy Memecoin Odzyska 0000008 Usd 0fe003d, NEWSFIN

Cena Shiba Inu (SHIB) ustabilizowała się w tym tygodniu na poziomie około 0,000007 USD pomimo wzrostu na szerszych rynkach kryptowalut. Ponieważ memecoiny zostają ostatnio trochę w tyle, poniższa analiza on-chain bada, jak cena SHIB może kształtować się w nadchodzących dniach.

Pomimo trwającego wzrostu na rynku kryptowalut, cena Shiba Inu pozostała w tym tygodniu na poziomie 0,000007 USD. Co ciekawe, inne najwyżej sklasyfikowane memecoiny, takie jak Dogecoin (DOGE), PEPE i BoneShibaSwap (BONE), wykazywały również fatalne wyniki. Wydaje się, że inwestorzy skupiają się na wschodzących sektorach, takich jak Real World Assets (RWA) i tokeny Telegram Bot.

Jak ta zmiana w zachowaniu inwestorów może wpłynąć na cenę Shiba Inu w nadchodzących tygodniach?

Ekosystem Shiba Inu ma trudności z przyciągnięciem nowych użytkowników

Ostatnie fatalne wyniki cenowe Shiba Inu wydają się być pochodną utrzymującego się spadku popytu sieciowego od początku miesiąca. Według danych on-chain od Santiment, Shiba Inu ma trudności z przyciągnięciem nowych użytkowników. Dzieje się tak odkąd w dniu 12 sierpnia osiągnęła szczyt drugiej połowy 2023 roku w wysokości 0,000011 USD.

Poniższy wykres pokazuje, że 17 września utworzono tylko 1109 nowych adresów portfela SHIB. Stanowi to oszałamiający spadek o 66% w porównaniu z 3269 adresami zarejestrowanymi w dniu 12 sierpnia.

Shiba Inu Shib Konsoliduje Sie Czy Memecoin Odzyska 0000008 Usd Cf01c77, NEWSFIN

Wzrost sieci Shiba Inu / Źródło: Santiment

Wskaźnik Network Growth szacuje tempo pozyskiwania użytkowników przez sieć blockchain poprzez śledzenie liczby nowych adresów portfeli tworzonych każdego dnia. Jak widać powyżej, spadek pozyskiwania użytkowników rozpoczął się po tym, jak SHIB stracił wsparcie w wysokości 0,000010 USD w połowie sierpnia.

Zazwyczaj utrzymujący się spadek wzrostu sieci oznacza, że natywny token, który stanowi podstawę ekosystemu, ma trudności ze znalezieniem nowego popytu. Nic dziwnego, że cena SHIB pozostała w stagnacji w tym tygodniu. Inne projekty prześcigają się w rankingach największych zysków.

Spadek ten można przypisać kilku czynnikom, w tym mieszanej reakcji na uruchomienie sieci skalowania warstwy 2 Shibarium i inwestorom spoglądającym w kierunku innych sektorów. O ile ten trend się nie odwróci, Shiba Inu i inne memecoiny mogą pozostać z tyłu w nadchodzących tygodniach.

Obecni uczestnicy sieci sporadycznie księgują zyski

Po trwającym miesiąc spadku ceny i popytu w sieci, niezadowoleni posiadacze SHIB zaczęli się wycofywać. Wskazuje to, że Shiba Inu odnotowała ostatnio trzeci znaczący wzrost liczby metryki Age Consumed w tym miesiącu. Dane historyczne pokazują, że cena SHIB często gwałtownie spadała, gdy jej wartość przekraczała 150 bilionów.

Jak pokazano poniżej, liczba Age Consumed dla Shiba Inu przekroczyła 150 bilionów odpowiednio w dniach 4 i 11 września. Za każdym razem cena SHIB odnotowywała znaczny spadek.

Shiba Inu Shib Konsoliduje Sie Czy Memecoin Odzyska 0000008 Usd 8dd776a, NEWSFIN

Wskaźnik Age Consumed dla Shiba Inu / Źródło: Santiment

Age Consumed to krytyczny wskaźnik on-chain, który ocenia zmiany w aktywności handlowej długoterminowych posiadaczy. Jest on uzyskiwany poprzez pomnożenie ostatnio handlowanych monet przez dni, które upłynęły od ich ostatniego ruchu. Zazwyczaj skoki w Age Consumed oznaczają, że wiele długo utrzymywanych tokenów jest obecnie przedmiotem obrotu.

Wielokrotne skoki w metryce Age Consumed w tym miesiącu oznaczają, że wielu długoterminowych posiadaczy wypłaca gotówkę, aby uniknąć dalszych strat.

Podsumowując, długoterminowi posiadacze wypłacają środki. Natomiast spadek w dynamice wzrostu sieci prawdopodobnie spowoduje, że cena Shiba Inu będzie osiągać gorsze wyniki pomimo trwającego wzrostu cen w sektorze kryptowalut.

Prognoza ceny SHIB: Konsolidacja w przedziale 0,000007 USD

Z perspektywy on-chain, obecne poziomy popytu na rynku oznaczają, że cena Shiba Inu może mieć trudności z wybiciem w nadchodzących dniach. Jednak niedźwiedzie będą miały znaczne trudności z wymuszeniem spadku poniżej poziomu 0,000007 USD.

Dane In/Out of Money Around Price, które przedstawiają rozkład cen zakupu obecnych posiadaczy SHIB, wyraźnie to ilustrują.

Podkreślają, że 22 650 milionów adresów kupiło 11,7 biliona tokenów SHIB po maksymalnej cenie 0,000007 USD. Bez znaczącego pogorszenia nastrojów na szerszym rynku kryptowalut, wielu z tych adresatów portfeli mogłoby przyjąć tryb mocnego HODL niż sprzedawać od razu.

Jeśli jednak niedźwiedziom uda się pokonać ten poziom wsparcia, cena Shiba Inu może cofnąć się w kierunku okolic 0,000006 USD.

Shiba Inu Shib Konsoliduje Sie Czy Memecoin Odzyska 0000008 Usd C46b062, NEWSFIN

Wykres IOMAP dla SHIB / Źródło: IntoTheBlock

Jeśli jednak popyt na sieć SHIB wzrośnie, byki mogą nabrać rozpędu. Może to doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu oporu przy 0,000010 USD.

Chociaż 35 000 adresów kupiło 28,3 biliona SHIB po minimalnej cenie 0,000008 USD. A jeśli zdecydują się zamknąć swoje pozycje wcześniej, cena SHIB może ponownie się cofnąć.

Jednak jeśli ten poziom oporu ustąpi, cena Shiba Inu może zacząć zbliżać się do 0,000010 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *