Naukowiec z Harvardu wzywa do opodatkowania metaverse

Naukowiec Z Harvardu Wzywa Do Opodatkowania Metaverse De3d747, NEWSFIN

Naukowiec Z Harvardu Wzywa Do Opodatkowania Metaverse 07acdb4, NEWSFIN

Naukowiec z Harvardu twierdzi, że rząd powinien niezwłocznie nałożyć podatki na dochód uzyskany w metaverse. Według niego może to potencjalnie korzystnie wpłynąć na dochody rządowe.

Christine Kim, naukowiec z Harvardu deklaruje, że brak opodatkowania sektora metaverse doprowadzi do powstania “raju podatkowego”.

Opodatkowanie metaverse oferuje unikalne możliwości dla rządów

Niedawno opublikowany artykuł badawczy autorstwa profesor prawa Christine Kim podkreśla, że rządy powinny natychmiast nałożyć podatki na dochody z metaverse. Co więcej, powinny potraktować je priorytetowo w stosunku do innych źródeł dochodu. Jednak dochody z metaverse są często otrzymywane w kryptowalutach, co tylko intensyfikuje trwającą debatę na temat opodatkowania.

Najnowsze dane wskazują, że wydatki w metaverse przekroczyły 120 mld USD. Dalsze prognozy przewidują, że do 2024 r. globalna wartość rynku osiągnie 800 mld USD.

Naukowiec z Harvardu twierdzi, że natychmiastowe płatności, które osoby fizyczne realizują w metaverse, czy to poprzez transakcje na rynku nieruchomości, gry, czy organizację wydarzeń, mogą zapewnić korzyści w zakresie zwiększenia płynności przychodów danego kraju. Naukowiec z Harvardu pisze dalej:

“Zdolność metaverse do rejestrowania całej aktywności cyfrowej i śledzenia indywidualnego majątku może zaoferować rządom wyjątkową okazję do opodatkowania dochodu natychmiast po jego otrzymaniu.”

Następnie wyraża przekonanie, że metaverse oferuje rządom możliwość “modernizacji systemu podatkowego”.

“Natychmiastowe opodatkowanie, takie jak system mark-to-market, byłoby bardziej wydajnym i sprawiedliwym podejściem. Stanie się tak, o ile byłoby w stanie przezwyciężyć wewnętrzne problemy związane z wyceną i płynnością.”

Według CoinMarketCap, Internet Computer (ICP) jest największym tokenem metaverse pod względem kapitalizacji rynkowej (1,45 mld USD). W momencie pisania tego tekstu jego obecna cena wynosi 3,28 USD.

Naukowiec Z Harvardu Wzywa Do Opodatkowania Metaverse 8a6c7a0, NEWSFIN

Wykres ICP/USD dzięki BeInCrypto

Podatki od kryptowalut w USA

Naukowiec z Harvarduu zwraca uwagę, że rząd Stanów Zjednoczonych opiera się głównie na opodatkowaniu swoich rocznych dochodów. Według Departamentu Skarbu USA, Stany Zjednoczone zebrały 4,90 bln USD wpływów podatkowych. Pochodzą one głównie z indywidualnych podatków dochodowych.

Ponadto Kim argumentuje, że dochód uzyskany w metaverse powinien podlegać teorii dochodu Haiga-Simonsa. Teoria ta oznacza, że wszystkie dochody, niezależnie od ich źródła, powinny podlegać jurysdykcji podatkowej:

“Zyski lub wzrost bogactwa w danym okresie, niezależnie od tego, czy zostały wydane na konsumpcję, czy zaoszczędzone.”

W dniu 25 sierpnia amerykański Departament Skarbu i Internal Revenue Service (IRS) opublikowały proponowane przepisy dotyczące sprzedaży i wymiany aktywów cyfrowych przez brokerów. Regulacje te mają na celu rozprawienie się z osobami unikającymi płacenia podatków. Dlatego zobowiązują brokerów do spełnienia większej liczby wymogów sprawozdawczych. Wygląd to podobnie jak w przypadku innych papierów wartościowych i inwestycji finansowych.

Proponowane zasady są otwarte do publicznego komentowania do 30 października.

W dniu 21 marca IRS poprosił opinię publiczną o opinię na temat sposobu opodatkowania niewymienialnych tokenów (NFT). W szczególności starali się ustalić, czy NFT powinny być klasyfikowane jako “przedmioty kolekcjonerskie”. Potencjalnie narażałoby to inwestorów długoterminowych na wyższą stawkę podatkową w wysokości 28% w porównaniu do standardowych 20%.

Okres konsultacji zakończył się jednak w czerwcu. Jak dotąd nie pojawiły się żadne dalsze ogłoszenia w tej sprawie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *