Fetch.ai (FET) przyciąga 4 mln USD od wielorybów. Czy pomaga odbicie NVIDIA?

Fetchai Fet Przyciaga 4 Mln Usd Od Wieloryboacutew Czy Pomaga Odbicie Nvidia C1008a2, NEWSFIN

Fetchai Fet Przyciaga 4 Mln Usd Od Wieloryboacutew Czy Pomaga Odbicie Nvidia 224a62b, NEWSFIN

Cena Fetch.ai (FET) wynosi obecnie 0,21 USD, co oznacza spadek o 20% w porównaniu z miesięcznym szczytem na poziomie 0,27 USD odnotowanym 3 września. Dane on-chain pokazują, w jaki sposób zwiększony popyt wielorybów zbiegający się z odbiciem cen akcji NVIDIA w tym tygodniu może wpłynąć na cenę FET.

FET to natywny token Fetch.ai. Jest to protokół kryptowaluty sztucznej inteligencji (AI) oferujący zdecentralizowane usługi uczenia maszynowego bez zezwoleń. Wieloryby kryptowalutowe zwiększyły swoją aktywność po tym, gdy Morgan Stanley oznaczył NVIDIA (NASDAQ: NVDA) jako “okazję do zakupu”.

Wieloryby kryptowalutowe kupują 18 mln FET w tym tygodniu

Wyniki cenowe FET we wrześniu były rozczarowujące. Jednak w tym tygodniu zauważono grupę wielorybów posiadających od 1 do 10 mln sald FET, którzy agresywnie kupowali.

Jak pokazano poniżej, na dzień 19 września wieloryby te posiadały w swoich portfelach tylko 302,24 mln FET. Jednak do 26 września liczba ta wzrosła do 320,84 mln FET.

Warto zauważyć, że gwałtowne zakupy 18,6 mln tokenów FET zbiegł się w czasie z istotnym wzrostem cen akcji NVIDIA.

Fetchai Fet Przyciaga 4 Mln Usd Od Wieloryboacutew Czy Pomaga Odbicie Nvidia 9e5de42, NEWSFIN

Cena FET vs bilans wielorybów / Źródło: Santiment

Obecnie FET wycenia się na 0,21 USD. Dlatego 18,6 mln tokenów nabytych ostatnio przez wieloryby jest warte około 4 mln USD. Historyczne trendy pokazują, że aktywność zakupowa tej grupy wielorybów często znacząco zmieniała ceny FET.

W związku z tym, jeśli utrzymają trend zakupowy, może to wywołać bycze odwrócenie ceny w nadchodzących tygodniach.

Byczy sentyment rozprzestrzenia się na detaliczne rynki spot

Wydaje się, że niedawny wzrost popytu wielorybów zwiększył zaufanie wśród inwestorów detalicznych. Potwierdzeniem tego stanowiska jest zauważalny napływ zleceń zakupu FET na giełdach kryptowalut.

Jak pokazano poniżej, byki złożyły aktywne zamówienia na zakup 33 mln FET. Jest to o 3 mln tokenów więcej niż 30 mln FET wystawionych obecnie na sprzedaż.

Fetchai Fet Przyciaga 4 Mln Usd Od Wieloryboacutew Czy Pomaga Odbicie Nvidia C424a8c, NEWSFIN

Księga zleceń Fetch.ai / Źródło: IntoTheBlock

Wykres Exchange On-chain Market Depth pokazuje wolumen aktywnych zleceń na tokeny FET złożonych na znanych giełdach kryptowalutowych.

Jak widać powyżej, popyt rynkowy na FET przewyższył podaż o ponad 3 mln tokenów. Sugeruje to, że presja zakupowa wielorybów mogła zwiększyć zaufanie wśród uczestników rynku detalicznego.

Podsumowując, jeśli akcje NVIDIA przełamią trwający od miesiąca trend spadkowy, może to zwiększyć zaufanie inwestorów do Fetch.ai i szerszego sektora krypto AI.

Prognoza ceny Fetch.ai: Potencjalny wzrost w kierunku 0,30 USD

Z punktu widzenia on-chain, cena Fetch.ai może odzyskać 0,30 USD, jeśli wieloryby przedłużą swój obecny trend zakupów do października.

Dane Global In/Out of Money Around Price (GIOM), które przedstawiają rozkład cen wejścia obecnych posiadaczy Fetch.ai, również potwierdzają tę byczą prognozę.

Pokazują one, że jeśli Fetch.ai pokona początkowy opór na poziomie 0,26 USD, byki mogą podążyć na fali w kierunku 0,30 USD. Jak pokazano poniżej, 257 adresów kupiło 12,9 mln FET po średniej cenie 0,26 USD. Jeśli wcześnie zaksięgują zyski, te ściany sprzedaży mogą stanowić poważną przeszkodę.

Jeśli jednak wieloryby utrzymają presję zakupową, cena FET może przekroczyć 0,30 USD.

Fetchai Fet Przyciaga 4 Mln Usd Od Wieloryboacutew Czy Pomaga Odbicie Nvidia 05b97a6, NEWSFIN

Wykres GIOM dla FET / Źródło: IntoTheBlock

I odwrotnie, niedźwiedzie mogą unieważnić pozytywną prognozę, jeśli cena Fetch.ai spadnie poniżej 0,15 USD. Jednak, jak pokazano powyżej, 3500 adresów kupiło 19,7 mln FET po maksymalnej cenie 0,16 USD.

Biorąc jednak pod uwagę, że byczy traderzy nadal dominują na rynkach spot FET, prawdopodobnie zapobiegną temu niedźwiedziemu scenariuszowi.

Ale jeśli cena FET nie utrzyma tego istotnego poziomu wsparcia, może to otworzyć drzwi do spadku w kierunku 0,10 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *