Samochód używany jest w porządku

Samochoacuted Używany Jest W Porządku Feade0a, NEWSFIN

rp.pl

Partnerem publikacji jest Autocentrum AAA AUTO sp. z o.o.

Samochoacuted Używany Jest W Porządku 66dc26d, NEWSFIN

Salon zajmuje się skupem i sprzedażą samochodów używanych. Zientarski w swojej przemowie nawiązał do czasów, kiedy kupowanie samochodów używanych wiązało się ze sporym ryzykiem m.in. ze względu na niepewny stan techniczny takich pojazdów.

60 oddziałów

– Cieszę się, że normalnieje nam liczba i rynek samochodów używanych. Cieszę się, że można pójść do salonu, kupić używane auto i być pewnym tego, co się kupiło. Jest to możliwe m.in. dzięki centrum samochodowemu AAA AUTO – podkreślał Zientarski.

Krakowski, jeden z nowocześniejszych oddziałów AAA AUTO przy ul. Pasternik 69, to tylko jedno z centrów sieci AAA AUTO, największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej. – Mamy 60 oddziałów i innych biur w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Niemczech. Nasza łączna oferta to ponad 12 tys. samochodów – poinformowała Karolina Topolova, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings, operatora sieci autocentrów AAA AUTO. Autocentra sieci sprzedały w zeszłym roku ponad 90 tys. samochodów – co jest absolutnym, rocznym rekordem od początków działania. W 2023 roku liczba sprzedanych pojazdów przekroczy 100 tys. Ten rok dla grupy był najlepszym od 31 lat istnienia na rynku. Pierwsza połowa roku przyniosła najlepsze wyniki w całej jej historii. W samej Polsce działa 12 oddziałów sieci. Od 2015 roku do końca sierpnia 2023 roku (czas działalności w naszym kraju) AAA AUTO sprzedało ponad 105 tys. samochodów.

Przy Pasterniku

Krakowski oddział przy ul. Pasternik, uroczyście otwarty w ubiegłym tygodniu, kontynuuje działalność poprzedniego salonu sieci, który znajdował się w innej lokalizacji, był mniejszy, początkowo tylko skupował pojazdy – i dlatego nie był w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Nowe centrum z pełną obsługą sprzedaży i zakupu, również z finansowaniem, to ponad 550 mkw. nowoczesnych biur i oferta 600 samochodów dla klientów z regionu małopolskiego.

Samochoacuted Używany Jest W Porządku F703582, NEWSFIN

– AAA AUTO Kraków koncentruje się głównie na aglomeracji krakowskiej, liczącej ponad 1,5 miliona mieszkańców. Naszym celem jest w szczególności sam Kraków, zamieszkały przez ponad 800 tys. mieszkańców, ale też miasta takie jak Tarnów, Olkusz, Nowy Sącz czy Kielce z województwa świętokrzyskiego. Zależy nam także na pozostałej części województwa małopolskiego – podkreśliła Karolina Topolova, prezes zarządu AURES Holdings. Pawel Molasy, Bussines Country Manager sieci, poinformował natomiast o trendach dotyczących rynku samochodów używanych.

– Zarówno w Europie, jak i w Polsce rynek nam się odmładza, zainteresowania klientów przesuwają się w kierunku samochodów nowszych – do dwóch, trzech lat – z małymi przebiegami.

Rosną też – co jest oczywiste – ceny tych samochodów. Nie jest to efekt inflacji, ale po prostu zmieniających się gustów klientów, którzy szukają coraz „świeższych” pojazdów. Moim zdaniem ta tendencja się utrzyma – mówił Molasy.

Stare i nowe trendy

Nie zmieniły się natomiast najpopularniejsze, poszukiwane marki samochodów używanych, nadal – jak twierdzi Paweł Molasy – są to ople, skody, volkswageny i zaraz potem fordy. Prezes Topolova wspomniała o najważniejszym obecnie trendzie w sektorze motoryzacyjnym, który, oczywiście, dotyczy również sektora samochodów używanych – nie tylko z perspektywy sprzedaży, ale także z uwagi na procesy wewnętrzne i działania ESG. Chodzi o elektromobilność. – W pełni elektryczne pojazdy stopniowo wkraczają do naszej floty – zgodnie z naszym celem zmniejszenia emisji spalin ze sprzedawanych pojazdów o 40 proc. do 2025 roku w porównaniu z rokiem 2018 – zaznaczyła Karolina Topolova. Nowe centrum samochodowe w Krakowie także stawia na elektromobilność – np. zostało wyposażone w sekcję elektromobilności z infrastrukturą ładowania. Zatrudnia też specjalistów – znawców samochodów elektrycznych i hybrydowych. W krakowskim oddziale została zbudowana także elektrownia fotowoltaiczna o mocy szczytowej 12 kWp oraz nowoczesna myjnia z techniką odzysku wody.

Partnerem publikacji jest Autocentrum AAA AUTO sp. z o.o.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *