Nowy zarząd Portu Gdańsk. Wiceprezes z dyplomem Collegium Humanum

Nowy Zarzad Portu Gdansk Wiceprezes Z Dyplomem Collegium Humanum 871e2fd, NEWSFIN

Foto: Port Gdańsk

Alicja Podskoczy

Rada Nadzorcza Portu Gdańsk w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego podjęła uchwały o wyborze członków Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG). Jak postanowiono, fotel prezesa obejmie dr hab. Dorota Pyć.

Nowa szefowa z gdańskim portem jest związana od 2019 roku. Była członkinią Rady Nadzorczej spółki z ramienia Miasta Gdańska.

Jak podało biuro prasowe portu, wybrano również nowego wiceprezesa. Nie obyło się tu bez kontrowersji – na stanowisko wiceszefa ds. infrastruktury został bowiem powołany Krzysztof Kaczmarek, który wcześniej tymczasowo pełnił obowiązki prezesa spółki.

Kaczmarek ukończył studia MBA w owianym złą sławą Collegium Humanum. Prywatna uczelnia, nazywana przez media „drukarnią” i „kuźnią pisowskich kadr” miała handlować lewymi świadectwami ukończenia studiów podyplomowych, które można było zdobyć zdalnie w trzy miesiące. Sprawę bada prokuratura, dochodzi do kolejnych zatrzymań.

Porty Gdańsk wciąż nie wybrały natomiast wiceprezesa ds. finansowych. Rada Nadzorcza spółki zakończyła postępowanie kwalifikacyjne bez rozstrzygnięcia, kto obejmie to stanowisko.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *