Wcale nie leasing. Mali przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inne rozwiązanie

Zainteresowanie wynajmem długoterminowym aut wśród przedstawicieli małych, mikro i jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło do 23 proc. w lipcu tego roku, z 17 proc. w listopadzie roku ubiegłego – wynika z badania IBRiS.

Wcale Nie Leasing Mali Przedsiebiorcy Coraz Czesciej Decyduja Sie Na Inne Rozwiazanie 2fa4e18, NEWSFIN

fot. DigitalPen / / Shutterstock

Badanie IBRiS "Oczekiwania i potrzeby przedsiębiorców wobec samochodów służbowych" wykonano w lipcu tego roku na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

Z badania wynika też, że wynajem długoterminowy jest coraz bardziej rozpoznawalny, gdyż 89 proc. badanych odpowiedziało, że słyszało o niej, to o 5 pkt. proc. więcej, niż w listopadzie 2022 r. Zgodnie z wynikami badania słabnie zainteresowanie zakupem aut za gotówkę wśród najmniejszych przedsiębiorców – w porównywalnym okresie z 36 proc. do 33 proc.

ReklamaZobacz takżePolecamy: Konto Firmowe Godne Polecenia, za 0 zł za otwarcie i prowadzenie. Bez warunków, bezterminowo, z bonusami do 1500 zł

"Firmy coraz częściej oczekują elastycznych i dopasowanych indywidualnie rozwiązań, co jest zrozumiałe w obecnej sytuacji gospodarczej. Tym bardziej cieszy zainteresowanie i wysoka świadomość wśród małych, mikro i jednoosobowych firm, usług takich jak wynajem długoterminowy, który wyróżnia się na tle konkurencyjnych sposobów finansowania aut dużą stabilnością gwarantowaną klientowi" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PZWLP Robert Antczak.

Jego zdaniem szczególnie cenione obecnie atuty wynajmu długoterminowego wśród najmniejszych przedsiębiorców to stałej wysokości rata niezależna od zmieniających się stóp procentowych, uwzględniająca pełen serwis pojazdu, a także np. opony, czy ubezpieczenie, czy brak konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Wcale Nie Leasing Mali Przedsiebiorcy Coraz Czesciej Decyduja Sie Na Inne Rozwiazanie 546b59c, NEWSFIN

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Jak wynika z badania, do najważniejszych czynników branych pod uwagę przez najmniejszych przedsiębiorców w naszym kraju przy wyborze finansowania auta służbowego należą: stała miesięczna rata, niezależna od stóp procentowych (49 proc.), niska miesięczna rata (41 proc.) oraz pełna obsługa, ubezpieczenie i serwis wliczone w ratę (37 proc.)

Dla niespełna co trzeciej firmy ważne są proste formalności, zaś dla przeszło co czwartej – dowolność decyzji o wykupie auta. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *