Tauron wysyła wiadomości do klientów. Sprawdź, czy zapłacisz mniej za prąd

Tauron rozpoczął wysyłkę wiadomości e-mail, w których informuje o obniżce rachunków za prąd. "Rabat" na energię elektryczną zostanie uwzględniony po spełnieniu co najmniej jednego z warunków. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zapłacić mniej za prąd.

Tauron Wysyla Wiadomosci Do Klientoacutew Sprawdz Czy Zaplacisz Mniej Za Prad 3dabcd8, NEWSFIN

fot. Longfin Media / / Shutterstock

"Wdrażamy kolejne rządowe rozwiązanie, które przyniesie gospodarstwom domowym korzyść finansową w postaci obniżki należności za prąd za 2023 rok o 125,34 zł" – czytamy w wiadomości e-mail przesyłanej do klientów Taurona. 

Co zrobić, aby zapłacić mniej za prąd?

Tauron w przesyłanej wiadomości oraz na stronie internetowej przedstawia kryteria. Aby otrzymać obniżkę, należy pobierać energię na potrzeby gospodarstwa domowego i spełnić jeden z poniższych warunków:

  1. Wyrazić zgodę na otrzymywanie korespondencji, w szczególności faktur VAT drogą elektroniczną lub w internetowym portalu obsługowym lub
  2. Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji o produktach i usługach TAURONA lub
  3. Zweryfikować i potwierdzić poprawność swoich danych lub
  4. Być prosumentem lub
  5. Należeć do jednej z grup uprawnionych do korzystania z podwyższonych limitów, do których ceny prądu w 2023 roku są zamrożone (dotyczy osób z niepełnosprawnością, rolników i klientów, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny, którzy złożyli oświadczenie) lub
  6. Zmniejszyć zużycie prądu o przynajmniej 5% przez trzy kolejne miesiące między 1 stycznia 2023 r. a 30 września 2023 r. w porównaniu do tego samego okresu w 2022 roku.

Klienci po zalogowaniu się do konta w serwisie "Mój Tauron" na stronie startowej zobaczą informację o obniżce rachunków za prąd na kwotę 125,34 zł. "Rabat" jest w takiej samej kwocie dla wszystkich klientów. Obliczony został na zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną.

Bankier.pl

Klienci, którzy zużywają energię elektryczną na potrzeby gospodarstwa domowego oraz spełniają jeden z wymienionych warunków, nie muszą nic robić. "Obniżkę uwzględnimy automatycznie w rozliczeniach za prąd" – informuje Tauron. 

Bankier.pl

DF

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *