Stopery do uszu od 3M nie działają? Firma zapłaci jedno z najwyższych w historii odszkodowań

Amerykański koncern 3M zdecydował się w ramach ugody wypłacić 6 mld dolarów weteranom, którzy zarzucili, że produkowane przez jego spółkę zależną stopery do uszu nie uchroniły ich od uszkodzenia słuchu. Mimo zapłaty jednej z najwyższych w historii kwot firma nie przyznała się do winy.

Stopery Do Uszu Od 3m Nie Działają Firma Zapłaci Jedno Z Najwyższych W Historii Odszkodowań 8a55a1d, NEWSFIN

fot. ArtBackground / / Shutterstock

"To historyczne porozumienie stanowi wspaniałe zwycięstwo dla tysięcy mężczyzn i kobiet, którzy służyli naszemu krajowi i wrócili do domu z poważnymi uszkodzeniami słuchu" – oznajmili prawnicy reprezentujący skarżących firmę weteranów.

Twierdzili oni, że ze względu na niedostatecznie skuteczne stopery do uszu nabawili się podczas służby w wojsku utraty słuchu lub szumów usznych. Do pozwu dołączyło 300 tys. weteranów amerykańskich sił zbrojnych.

Według "Washington Post" sprawa należy do największych tego typu w historii. Mimo że konglomerat zgodził się wypłacić powodom 6 mld dolarów, nie przyznał się do winy, twierdząc, że stopery są bezpieczne przy prawidłowym ich użytkowaniu.

Pozew weteranów był wynikiem skargi sygnalisty z 2016, według której producent zatyczek zakupionych przez wojsko, należąca do 3M firma Aearo, wiedziała, że jej produkty nie działają tak dobrze, jak je reklamowała.

Stopery Do Uszu Od 3m Nie Działają Firma Zapłaci Jedno Z Najwyższych W Historii Odszkodowań Ff24a76, NEWSFIN

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

osk/ mal/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *