Piwna nowość w Żabce. W barmana wcieli się robot

Po robocie przyrządzającym hot dogi, Żabka zaczęła testować robota podającego piwo. Usługa dostępna jest na razie w jednym bezobsługowym sklepie Żabka Nano – informuje serwis dlahandlu.pl.

Piwna Nowość W Żabce W Barmana Wcieli Się Robot 6470243, NEWSFIN

fot. Fotokon /

Jak informuje biuro prasowe sieci Żabka, cytowane przez serwis dlahandlu.pl, nowe technologiczne rozwiązanie przy podawaniu butelek z piwem ma być w zgodzie z polskim prawem. Robot ma bowiem weryfikować wiek klientów oraz ich stan trzeźwości. Dopiero po pozytywnym przejściu kontroli, można zamówić piwo.

Przypomnijmy, że wiosną 2022 r. w Żabka rozpoczęła testy robota, który przyrządzał hot dogi, a urządzenie wykorzystywane jest w bezobsługowych placówkach Nano.

Docelowo roboty mają podawać klientom piwo właśnie w bezobsługowych sklepach Żabka Nano. Sieć posiada 60 takich placówek. Wstęp do nich możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej – klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala. Przy pierwszej wizycie należy podać numer telefonu, na który następnie wysłana zostanie wiadomość SMS z potwierdzeniem zrobienia zakupów. Po wykonaniu tej czynności drzwi otworzą się automatycznie.

Zamontowany w Żabkach Nano system kamer rozpoznaje produkty zdejmowane z półek, następnie nalicza odpowiednią kwotę. Środki pobierane są natomiast z karty wykorzystanej przy wejściu do sklepu.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *