Nowe konto w ING. Takiej oferty jeszcze nie było

ING Bank Śląski wprowadził do oferty nowy rachunek osobisty – Konto Future (ang. przyszłość). Jego użytkownicy będą wspierać jeden z wybranych projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Konto kosztuje 20 zł miesięcznie, ale 10 zł jest przekazywane na wybrany cel.

Nowe Konto W Ing Takiej Oferty Jeszcze Nie Bylo 932d94b, NEWSFIN

fot. nitpicker / / Shutterstock

Przed laty niektóre banki oferowały karty, które wspierały określone fundacje. Bank dzielił się zyskiem z karty z określoną organizacją i przekazywał tam część funduszy. Niestety rozliczenia były dość enigmatyczne, a klient ostatecznie nie wiedział, jaką kwotą wspomógł wybrany cel. ING Bank Śląski wprowadza nowe konto działające na podobnych zasadach, ale stawia sprawę jasno – co miesiąc przekaże 10 zł na projekt wspierający zrównoważony rozwój.

Jakie projekty można wspierać?

Klient może wybrać jeden z 3 projektów realizowanych przez partnerskie fundacje.

ReklamaZobacz takżePropozycja dla Ciebie: 7% na koncie oszczędnosciowym przez 6 miesięcy i do 200 zł w gotówce za założenie konta w Banku Pekao

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze chce ocalić najdziksze miejsca w Polsce, gdzie przetrwały ostatnie fragmenty Puszczy Karpackiej. Działa na rzecz lepszej ochrony ekosystemów, w których żyją wilki, rysie i niedźwiedzie. Prowadzony przez nią projekt „Mikro rezerwaty” ma na celu stworzenie 30 mikro rezerwatów (stref ochrony) dla rzadkich gatunków ptaków, w najcenniejszych przyrodniczo rejonach Polski.

Z kolei Fundacja Kwietna dba o zachowanie naturalnej bioróżnorodności i wprowadza do polskich miast rozwiązania przyjazne naturze. Podnosi też świadomość ekologii w społeczeństwie i edukuje. Realizowany przez nią „Ogród biocenotyczny” to miejska przestrzeń publiczna o charakterze proekologicznym. Przekazane wsparcie finansowe pomoże fundacji stworzyć taki ogród o powierzchni 200 m2 w wybranym mieście.

Trzeci projekt jest prowadzony przez Fundację Grunt Od Nowa. Jej działalność skupia się na poprawie stanu gleb w Polsce. Regeneruje i ożywia tereny zielone w miastach i wspiera gospodarstwa rolne w zielonej transformacji. Jej projekt "Miejska wyspa ciepła" w formie lasu kieszonkowego, tworzy strefy chłodu i chroni zasoby wodne w wybranym mieście.

Dodatkowe informacje o koncie

Bank obiecuje, że po zakończeniu zbiórki na dany projekt klient otrzyma podsumowanie z efektami działań. Dodatkowo bank deklaruje, że równowartość pieniędzy, które gromadzą klienci na tym koncie, przeznaczy na finansowanie budynków, które mają mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną.

Konto będzie kosztowało 20 zł miesięcznie. W zamian klient – oprócz udzielonego wsparcia – będzie mógł korzystać z bezpłatnych wszystkich bankomatów w Polsce i obszarze SEPA. Dodatkowo nie będzie płacił za wpłaty i wypłaty w oddziale, przelewy online oraz pierwszy przelew realizowany w oddziale (każdy kolejny 9 zł). Z rachunku można korzystać wspólnie – np. ze współmałżonkiem. Istnieje możliwość powiązania konta z rachunkiem oszczędnościowym Smart Saver, z którego klient może również zrealizować przelew na wybrany projekt wspierający zrównoważony rozwój.

W promocji można zyskać 250 zł

Bank uruchomił też nową promocję. Osoby, które otworzą konto Future wraz z Otwartym Kontem Oszczędnościowym (OKO) w trakcie promocji, która trwa do 18 stycznia 2024 r. i spełnią jej warunki, mogą otrzymać do 250 zł. Premia będzie wypłacona w dwóch turach. Żeby otrzymać 120 zł, trzeba będzie wydać za pomocą karty lub Blika minimum 1000 zł do końca kwietnia 2024 r. Z kolei 130 zł bank wypłaci, jeśli klient zrobi co miesiąc minimum 3 transakcje Blikiem w e-commerce, zapewni regularne wpływy w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie i założy jeden cel oszczędnościowy.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *