Cieszyński: Laptopy dla uczniów trafią do szkół do końca września, to realny termin

"Rozstrzygnęliśmy już wszystkie obszary przetargowe w całej Polsce, to oznacza, że wiemy, jaki sprzęt trafi do każdej polskiej szkoły, każdej polskiej gminy" – powiedział we wtorek minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, odnosząc się do akcji wręczania laptopów uczniom klas czwartych w szkołach podstawowych. Cieszyński stwierdził, że realne jest, by uczniowie otrzymali komputery do końca września.

Cieszyński Laptopy Dla Ucznioacutew Trafią Do Szkoacuteł Do Końca Września To Realny Termin Eecbd7c, NEWSFIN

fot. Gorodenkoff / / Shutterstock

We wtorek na antenie Radia Olsztyn ubiegający się o mandant poselski z Warmii i Mazur minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zapewnił, że "bardzo prawdopodobne jest, że do końca września uda się dostarczyć laptopy do szkół".

"Rozstrzygnęliśmy już wszystkie obszary przetargowe w całej Polsce, to oznacza, że wiemy, jaki sprzęt trafi do każdej polskiej szkoły, każdej polskiej gminy. Koniec września to jest realny termin, ten termin wynika z umów, jakie zawarliśmy z dostawcami sprzętu. Były regiony, gdzie umowy nie były podpisane, a już wiemy, że są podpisane" – powiedział minister Cieszyński.

Odnosząc się do informacji ministerstwa cyfryzacji z ubiegłego tygodnia o tym, że blisko 5 tys. gmin nie dopełniło formalności związanych z dostawą laptopów Cieszyński powiedział, że po jej ujawnieniu resort "został zalany zaległymi umowami i załącznikami, których brakowało".

"Jeszcze tylko pojedyncze szkoły czekają na dopełnienie formalności, pozostałe szkoły już się umawiają (na odbiór laptopów – PAP)" – dodał Cieszyński. Przyznał, że wiele umów, które zostały wysłane wcześniej do ministerstwa zawierało błędy i wymagało poprawek.

W Radiu Olsztyn minister Cieszyński był pytany o także o możliwość oglądania transmisji sportowych w aplikacji mObywatel. Pomysł ten skrytykowała m.in. była minister cyfryzacji Anna Streżyńska nazywając go "zabawką" i marnowaniem pieniędzy. Cieszyński zapowiedział, że "zanim takie rozwiązanie zostanie wprowadzone zostaną przeprowadzone badania".

"Ten pomysł musi zostać zweryfikowany przez rzeczywistość, zanim zaczniemy wydawać nie małe pieniądze na oprogramowanie" – powiedział Cieszyński przyznając, że transmisje sportowe są najchętniej oglądanymi transmisjami. Dodał, że on sam spotkał się z wieloma pozytywnymi głosami ws. transmisji sportowych w mObywatelu.

Janusz Cieszyński otwiera listę wyborczą PiS w okręgu olsztyńskim.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *