CBA weszło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili działania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego – poinformował PAP w środę rzecznik marszałka Remigiusz Małecki.

Cba Weszlo Do Urzedu Marszalkowskiego Wojewoacutedztwa Lubelskiego Cdae4d8, NEWSFIN

fot. MarcinOlszewski / / Shutterstock

"Potwierdzam obecność w miniony piątek 19 kwietnia br. agentów CBA w urzędzie, w ramach czynności sprawdzających. Przekazaliśmy im wszystkie dokumenty, o które prosili. Nie mamy wiedzy, czego dotyczy prowadzone postępowanie" – podał Małecki.

Prok. Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej poinformował PAP, że – na polecenie podkarpackiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie – funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania i zabezpieczyli dokumentację w kilku miejscach na terenie kraju.

"Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji, co do zakresu prowadzonych czynności procesowych, jak również co do przedmiotu śledztwa" – przekazał Borchólski.

O działaniach lubelskiej delegatury CBA w Urzędzie Marszałkowskim jako pierwszy poinformował w środę Onet. Według ustaleń portalu, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację związaną z decyzją administracyjną wydaną przez Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu. Ma to związek z zagospodarowaniem odpadów wydobywczych.

Również w piątek funkcjonariusze prowadzili działania w spółce Lubelski Węgiel "Bogdanka". "Spółka udzieliła wszelkiej niezbędnej pomocy w żądanym zakresie. Z uwagi na konieczność zachowania tajemnicy postępowania, Spółka nie będzie komentować konkretnych działań ani czynności podejmowanych przez wskazane organy" – komunikowało w piątek biuro prasowe LW "Bogdanka".

Jak ustaliła Wirtualna Polska, sprawa ma dotyczyć podejrzenia płatnej protekcji i byłych członków zarządu kopalni.

LW "Bogdanka" to spółka akcyjna notowana na GPW od 2009 r. W 2015 r. weszła w skład kontrolowanej przez Skarb Państwa Grupy Kapitałowej Enea, która ma prawie 65 proc. akcji kopalni węgla. W październiku ub.r. Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że Skarb Państwa i Enea podpisały umowę przedwstępną o zakupie przez Skarb Państwa 100 proc. jej udziałów w kopalni.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *