Włosi wchodzą na rynek nieruchomości. Powstaną domy Dolce & Gabbana

W Marbelli, śródziemnomorskim kurorcie na południu Hiszpanii, powstaną luksusowe domy Dolce & Gabbana. Inwestycja, która pochłonie co najmniej 250 mln euro, będzie debiutem włoskiej firmy modowej na rynku nieruchomości. Projekt ma zostać zakończony w 2026 r. Zdjęcie

Wlosi Wchodza Na Rynek Nieruchomosci Powstana Domy Dolce Gabbana 0728470, NEWSFIN

W Marbelli, śródziemnomorskim kurorcie na południu Hiszpanii, powstaną luksusowe domy Dolce & Gabbana /123RF/PICSEL

Reklama

Marbella – kurort nad Morzem Śródziemnym – jest jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez turystów. Słynie z pięknych plaż, sportów wodnych i modnych restauracji. W Złotej Mili (Milla de Oro) – najbardziej ekskluzywnej dzielnicy miasta – swoje wille mają posiadacze największych fortun Hiszpanii i świata. Właścicielami letnich rezydencji są tam m.in. Antonio Banderas, Karl Lagerfeld, Julio Iglesias i Vicente del Bosque – emerytowany już trener hiszpańskiej reprezentacji, który w 2010 r. wywalczył z drużyną złoto na Mundialu. 

Złota Mila w Marbelli

Właśnie tę dzielnicę wybrała włoska firma Dolce & Gabbana na swój europejski debiut na rynku nieruchomości. Projekt nazywa się Design Hills. Powstaje przy wsparciu Domenico Dolce i jego brata Alfonso, dyrektora generalnego Dolce & Gabbana. Postanowiono, że przy Marbelli Mila – centralnej promenadzie dzielnicy – na działce o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych powstanie pięć budynków o ciekawej architekturze, które w sumie pomieszczą 92 luksusowe apartamenty. Każdy o powierzchni od 280 do 900 metrów kwadratowych i wartości od 3 do 20 milionów euro. Całość uzupełnią baseny i ogrody. 

Pomysłodawcy nie wykluczają, że w zależności od indywidualnych wymogów kupujących cena nieruchomości może być wyższa. Zastrzegają jednak, że nawet w domach o największej powierzchni będzie najwyżej pięć sypialni. Włoska firma zapewniła też, że z niezwykłą pieczołowitością zadba o szczegóły – wykończenie podłóg, oświetlenie, tkaniny czy terakotę. 

Częścią osiedla będą obiekty sportowe – korty do paddle’a i tenisa, centrum fitness, ring bokserski, także symulatory gry w golfa czy kryte boiska do koszykówki. Kompleks będzie posiadał także własne SPA wyposażone w centrum odnowy biologicznej, gabinet kosmetyczny, salon fryzjerski i barber shop a także przestrzenie do medytacji.

Chętni na luksus już są

Mieszkańcy staną się także członkami prywatnego klubu, dzięki któremu będą mogli korzystać z kina, baru, strefy koktajlowej, piwnicy z winami, prywatnych sal konferencyjnych i biblioteki. Na terenie kompleksu powstanie też klub dziecięcy z salą zabaw, salami edukacyjnymi i zajęciami prywatnymi, placem zabaw oraz polem namiotowym. 

Instagram Rolka Rozwiń

Pierwsza prezentacja projektów już się odbyła. Pokazano na niej, jak będą wyglądać wnętrza apartamentów. Mimo, że zakończenie budowy osiedla jest przewidziane na rok 2026, luksusowe wille budzą zainteresowanie. Chęć nabycia nieruchomości Dolce & Gabbana wyraziło od 40 do 50 klientów. Jak donosi prasa z Marbelli, w prezentacji osiedla uczestniczyli m.in. Xavi Hernandez – aktualny trener FC Barcelony, piłkarz Sewilli FC Ivan Rakitić i rodzice tenisisty Rafy Nadala. 

ew

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. 1992-2022. Najlepszy czas Polski: Polska trzecia w Europie. To flagowa gałąź naszej gospodarki

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *