Najdroższe mieszkanie w USA z obniżoną ceną. I to o 22 proc.

Do niedawna najdroższe mieszkanie w USA, triplex w Nowym Jorku, w sąsiedztwie Central Parku, wciąż nie znalazło nabywcy. Po ponad roku oczekiwania na rynku nieruchomości, aby zachęcić do kupna, jego cenę obniżono o 55 mln dolarów. Teraz apartament kosztuje nie 250, tylko 195 mln dolarów. Zdjęcie

Najdrozsze Mieszkanie W Usa Z Obnizona Cena I To O 22 Proc 9f83d8c, NEWSFIN

Penthouse w Central Park Tower, najwyższym wieżowcu Manhattanu, wciąż czeka na nabywcę /materiały prasowe

Reklama

To miała być najdroższa transakcja mieszkaniowa w historii rynku amerykańskich nieruchomości. „The One Above It All” (ten jeden ponad wszystkim) miał zostać sprzedany za ćwierć miliarda dolarów. Apartament zajmuje ostatnie trzy ostatnie piętra – od 129. do 131. – najwyższego na Manhattanie wieżowca Central Park Tower. Jest usytuowany na wysokości 475 metrów nad ziemią, co czyni go najwyżej położonym penthousem na świecie. 

Ponad wysokością dźwięku

Jego powierzchnia przekracza 1600 m kw. Apartament ma 23 pokoje, dwie kuchnie i dziewięć łazienek. Również salę balową i bankietową. Triplex trafił do sprzedaży w 2021 roku, po zakończeniu budowy Central Park Tower, i szybko stał się sensacją. Reklamowano go jako mieszkanie położone ponad wysokością dźwięku, do którego nie dochodzi hałasu ulicy. Zachwalano jego liczący 426 m kw. taras z widokiem na Central Park, rzeki Hudson i East River, a także na cały Nowy Jork.

Okazało się jednak, że triplex ma nie tylko zalety. Potencjalni kupcy narzekali na szum i ból w uszach, a niektórzy doświadczyli silnych przeciągów i trzaskania drzwi. Dlatego euforia opadła i rozpoczęła się dyskusja na temat ewentualnych usterek w projekcie budynku. Central Park Tower został zaprojektowany przez Adriana Smitha, autora słynnego Burj Khalifa – najwyższego drapacza chmur świata powstałego w Dubaju. Pod koniec 2022 r. w najwyższym wieżowcu na Manhattanie, z 179 mieszkań na stałe było zajętych niespełna 30. Obecnie na sprzedaż zostało wystawionych tam 14 apartamentów. Najtańszy z nich kosztuje 6,5 miliona dolarów.

Spada zainteresowanie

Agencje nieruchomości potwierdzają spadek zainteresowania milionerów mieszkaniami na wysokościach. Prawdopodobnie dlatego o 22 proc. obniżono cenę tripleksu. Przez co stracił on miano najdroższej nieruchomości w USA. Tytuł nadal należy do apartamentu znajdującego się w Central Park South – sąsiednim wieżowcu. Przed czterema laty kupiono go za 238 mln dolarów. 

ew

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 46.: Neo- i paleosędziowie. Czy muszą się nienawidzić i przy okazji innych? INTERIA.PL

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *