Facebook wyciąga wtyczkę Messenger Lite. To ostatni dzień komunikatora

Czas lżejszej wersji facebookowego komunikatora, Messenger Lite, dobiega końca. Od wtorku aplikacja utworzona z myślą o słabszych smartfonach przestanie działać.

Facebook – Meta Headquarters (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Po siedmiu latach odchudzona wersja popularnego komunikatora połączonego z Facebookiem przestaje istnieć. Messenger Lite stworzony został z myślą o użytkownikach słabszych smartfonów, w przypadku których pełna wersja aplikacji zbyt mocno obciążała system operacyjny.

18 września jednak kończy się jego czas, a Facebook wyciąga wtyczkę popularnej aplikacji. Od wtorku komunikator przestanie być dostępny. Meta nie umotywowała swojej decyzji.

Portale branżowe przypominają, że wersja Lite cieszyła się popularnością. Jak przypomina portal techcrunch.com, powołując się na dane firmy data.ai zajmującej się analizą mobilną, łącznie wersje Lite pobrało na całym świecie na około 760 mln użytkowników.

Największą popularnością cieszyła się w Indiach, a za nimi plasowały się Brazylia i Indonezja. Stany Zjednoczone zajęły ósme miejsce pod względem liczby pobrań.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *