Darmowe projekty domów. Minister: „okazały się hitem”

Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, przekazał podczas konferencji, że resort realizuje obietnicę darmowych projektów domów pow. 70 m kw. od czerwca. – Pracowaliśmy w tym czasie, potrzebny był konkurs i dzisiaj mamy gotowe projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 m kw – wskazał Buda.

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przedstawił darmowe projekty domów (Getty Images, JOHN LAMB)

Szef MRiT Waldemar Buda dodał, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. okazały się „hitem” – pobrano ich prawie 62 tys.

Rozstrzygnięty został konkurs na projekty domów o powierzchni 120, 150 i 180 m kw., do którego zgłoszono 83 prace. Już od października br. konkursowe projekty ekonomicznych i energooszczędnych domów, będzie można bezpłatnie pobrać ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego” – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT).

Darmowe projekty domów od MRiT

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podczas konferencji prasowej w poniedziałek podkreślił, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. „okazały się prawdziwym hitem – pobrano ich prawie 62 tys.„.

– To skłoniło nas do tego, by ogłosić kolejny konkurs architektoniczny, tym razem na budynki większe, które lepiej będą odpowiadały potrzebom rodzin. Jestem pewien, że będą się one cieszyły jeszcze większą popularnością – ocenił szef MRiT.

Przyznał, że kwestia „dachu nad głową” to najważniejszy problem młodych ludzi, którzy – jak dodał – stają przed koniecznością podjęcia życiowych decyzji np. o założeniu rodziny.

Resort podał, że projekty są do pobrania w ramach serwisu internetowego gunb.gov.pl, nie jest do tego potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *