Węgla wystarczy dla wszystkich? PGG podała aktualne ceny

Czy w nadchodzącym sezonie grzewczym węgla wystarczy dla wszystkich chętnych? Polska Grupa Górnicza zapewnia, że tak. – Węgla opałowego nie powinno brakować w e-sklepie i składach firmowych – przekonuje PGG. Zdjęcie

Wegla Wystarczy Dla Wszystkich Pgg Podala Aktualne Ceny 991bf65, NEWSFIN

W tym roku węgla wystarczy dla wszystkich? Polska Grupa Górnicza zapewnia, że węgiel opałowy jest dostępny. Zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL

Reklama

PGG informuje, że ekogroszki można kupić w e-sklepie w cenie 1500 zł za tonę (Pieklorz, Karlik, Retopal luzem) lub 1750 zł za tonę (w workach po 20 kg lub w big-bagach na palecie)

Polska Grupa Górnicza (PGG) miesięcznie kieruje do sprzedaży w swoim sklepie internetowym ok. 270-300 tys. ton węgla opałowego, czyli całość bieżącej produkcji – podała w czwartek firma, zapewniając o stałej dostępności węgla w e-sklepie i składach firmowych.

Spółka odniosła się w ten sposób do pojawiających się w mediach informacji, iż w niektórych składach zaczyna brakować węgla. PGG zapewnia, że problem nie dotyczy sklepu internetowego oraz składów działających w sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla PGG.

W ostatnich tygodniach można było usłyszeć szczególnie o brakach ekogroszku, często wykorzystywanego w nowoczesnych piecach z podajnikami, które pracują w wielu domowych kotłowniach. Niełatwo było już w sierpniu (także we wrześniu) sfinalizować transakcje zakupu węgla w e-sklepie, gdzie liczy się kolejność składania zamówień, a chętnych – wraz ze zbliżaniem się sezonu grzewczego – nie brakuje.

PGG zapewnia, że węgiel jest dostępny

– W całej Polsce działa już 198 składów w firmowej sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW). Wyboru składu dokonuje kupujący w e-sklepie. Wszystkie składy KDW udzielają darmowego wsparcia klientom, którzy z powodu wykluczenia cyfrowego lub z jakichkolwiek innych względów nie mogą samodzielnie zamówić węgla przez internet – poinformował rzecznik największego krajowego producenta węgla Tomasz Głogowski.

Przypomniał, że sklep internetowy PGG jest dostępny bez przerwy dla wszystkich zainteresowanych zakupem opału z polskich kopalń, w cenach producenta.

Jak podała w czwartek PGG, tzw. ekogroszki można kupić w e-sklepie w cenie 1500 zł za tonę (Pieklorz, Karlik, Retopal luzem) lub 1750 zł za tonę (w workach po 20 kg lub w big-bagach na palecie). Groszki z niektórych kopalń są tańsze, rzędu 1320 zł za tonę. Sortymenty orzech i kostka dostępne są od 1200 zł za tonę.

– To ceny ostateczne dla klientów przy odbiorze zakupionego węgla ze składów KDW. To klient decyduje, czy skorzysta potem z transportu oferowanego przez skład, czy odbierze węgiel osobiście – wyjaśnił rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

***

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *