Ile kosztuje wznowienie karty w bankach w Polsce? Ceny w Pekao, mBanku czy ING

Wznowienie karty jest konieczne, kiedy skończy się ważność obecnie posiadanej karty. Wówczas większość banków automatycznie przedłuża usługę. Na adres podany w banku zostaje wysłana nowa karta z nową datą, do której można jej używać. Jednakże, czy za wznowienie karty trzeba zapłacić? Przedstawiamy, ile kosztuje usługa w różnych bankach. Zdjęcie

Ile Kosztuje Wznowienie Karty W Bankach W Polsce Ceny W Pekao Mbanku Czy Ing C64ae07, NEWSFIN

Wznowienie karty płatniczej w niektórych bankach jest darmowe /123RF/PICSEL

Reklama

Kiedy konieczne jest wznowienie karty?

Karta jest wznawiana w momencie, gdy wygaśnie. Oznacza to, że karta jest „przeterminowana” i nie możemy już z niej korzystać. Jej termin ważności oznaczany jest w formie miesiąc/rok. Znajduje się on zazwyczaj pod numerem karty.

Ważność karty jest różna w zależności od tego, w jakim banku mamy konto. Zazwyczaj jednak termin znajduje się w przedziale 3-6 lat. Co również istotne, karta jest ważna do końca miesiąca wskazanego w dacie.

Opłata za wznowienie karty

Opłata za wznowienie karty różni się od banku. Zazwyczaj koszt jest równy temu, ile płacimy za wydanie karty. W niektórych placówkach zaoszczędzimy i nie zapłacimy nic. Ile kosztuje wznowienie karty w bankach w Polsce?

W banku Pekao opłata za wznowienie karty różni się w zależności od tego, jaki wzór wybierzemy na niej. Jeśli wzorek będzie standardowy, to usługa będzie darmowa. Za niestandardową szatę graficzną będzie konieczna dopłata w wysokości 5 zł.

Posiadacze karty mBank nie zapłacą nic za wznowienie karty. Wyjątkiem jest wydanie Visa Foto, na której można zaprojektować własny, unikatowy wzór. Koszt wydania takiej karty to 10 zł.

Kolejnym bankiem, w którym koszt za nową kartę różni się ze względu na jej wygląd to Credit Agricole. Jeśli wybieramy wizerunek standardowy, to wznowienie karty jest darmowe. Kiedy jednak klient użyje wzoru z katalogu, to za usługę zapłaci 15 zł.

Czytaj także: Opłata za kartę w banku. Ile kosztuje w PKO BP, a ile w mBanku? Coraz więcej

Korzystając z usług banku ING, wznowienie karty i wydanie jej będzie darmowe. Żadnych kosztów za otrzymanie nowej karty nie poniosą również klienci PKO BP.

Za wznowienie karty w banku Santander nie zapłacimy nic, jeśli nie ukończyliśmy 26. roku życia. Po przekroczeniu tego wieku opłata wyniesie 15 zł.

Kryterium wieku posłużył się również Bank Millennium. Przedłużenie karty i otrzymanie nowej jest darmowe, z wyjątkiem tych dla osób od 7. do 13. roku życia. Dla nich wydanie karty to koszt 15 zł.

Jak aktywować kartę?

Po otrzymaniu karty po jej wznowieniu należy nadać jej kod PIN. Zazwyczaj można dokonać tego w aplikacji lub na stronie internetowej banku. Nadamy go także w placówce instytucji lub telefonicznie. Następnym krokiem jest wykonanie transakcji płatniczej. Po tej czynności wznowiona karta płatnicza jest aktywowana.

Zobacz również:

Płatność kartą w sklepie. Czy sprzedawca ma prawo odmówić? Co wtedy?

Karta debetowa i karta kredytowa. Czym różnią się od siebie?

Podwyżki dla 4 mln klientów ING od sierpnia. Jakie opłaty wzrosną?

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *