Ile kosztują korepetycje dla dziecka? Ten przedmiot jest najdroższy

Nowy rok szkolny wiąże się nie tylko z koniecznością zakupu wyprawki szkolnej, ale i znalezienia korepetytorów dla dzieci. Jak wynika z badania instytutu IBRiS dla Santander Consumer Banku, w nowym roku szkolnym aż 55 proc. rodziców wyraża chęć opłacania korepetycji dla swoich dzieci. Jaka jest średnia cena korepetycji dla uczniów? Zdjęcie

Ile Kosztuja Korepetycje Dla Dziecka Ten Przedmiot Jest Najdrozszy A4b328c, NEWSFIN

Korepetycje często są jedynym ratunkiem dla uczniów /123RF/PICSEL

Reklama

Coraz więcej dzieci korzysta z korepetycji

Badania przeprowadzone na nowy rok szkolny 2023/2024 pokazały, że ponad połowa rodziców chce wysłać swoje dziecko na korepetycje. Wśród najpopularniejszych płatnych zajęć znalazły się korepetycje z:

  •       języka obcego (83 proc.),
  •       matematyki (57 proc.),
  •       fizyki (16 proc.),
  •       języka polskiego (9 proc.),
  •       chemii (6 proc.).

Z badania zrealizowanego na zlecenie Santander Consumer Banku “Polaków Portfel Własny: edukacja przyszłości” wynika również, że w ubiegłym roku szkolnym aż 33 proc. wydało na edukację jednego dziecka ponad 11 tys. zł, 21 proc. rodziców przeznaczyło na ten sam cel od 7001 do 9000 zł, a 18 proc. rodziców wydało na edukację swojego dziecka nie więcej niż 5 tys. zł.

Masz wpływ na przyszłość serwisu Interia Biznes. Czekamy na Twój głos!  >>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Od czego zależy cena korepetycji?

Cena korepetycji zależna jest przede wszystkim od lokalizacji. W większych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków za korepetycje zapłacimy więcej niż w mniejszych miejscowościach. Ogromne znaczenie przy ustalaniu ceny ma również doświadczenie korepetytora i poziom nauczania.

Najmniej zapłacimy za korepetycje udzielane np. przez studentów lub licealistów dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej, zaś najwięcej zapłacimy za korepetycje u doświadczonych nauczycieli, którzy zajmują się przygotowaniem uczniów do egzaminu szóstoklasisty, matury, egzaminów na studiach czy uzyskania certyfikatów językowych.  

Na cenę wpływać może także forma prowadzenia korepetycji – online lub stacjonarnie, choć w tym przypadku nie ma reguły, ponieważ niekiedy za korepetycje zdalne z nauczycielem o dużym doświadczeniu zapłacimy więcej niż za korepetycje z nauczycielem z mniejszym doświadczeniem z dojazdem do domu.

Ile kosztują korepetycje z matematyki 2023/2024?

Cena za 1 godzinę (60 minut) korepetycji z matematyki rozpoczyna się już od 30 zł w przypadku mniej doświadczonych nauczycieli i niższego poziomu nauczania. Za poziom rozszerzony, przygotowanie np. do matury lub egzaminu z matematyki wyższej na studiach, zapłacimy nawet od 100 do 400 zł za 1 godzinę lekcji.

Korepetycje z j. polskiego 2023/2024

Ceny korepetycji z języka polskiego przedstawiają się podobnie, co dodatkowe lekcje z matematyki. Za godzinne korepetycje z polskiego zapłacimy od 30 do 350 zł, w zależności od poziomu nauczania i doświadczenia korepetytora.

Ile kosztują zajęcia dodatkowe z języków obcych w 2023?

Największym zainteresowaniem cieszą się korepetycje z języka angielskiego, których koszt wynosi od 20 do nawet 300 zł za godzinę nauki. Ceny za korepetycje z innych języków obcych przedstawiają się natomiast następująco:

  •       j. francuski – od 30 do 150 zł,
  •       j. niemiecki – od 25 zł do 230 zł,
  •       j. włoski – od 20 zł do 170 zł,
  •       j. hiszpański –  od 25 zł do 160 zł.

Przy czym najmniej zapłacimy za lekcje konwersacyjne, czyli zajęcia, na których głównie rozmawiamy z nauczycielem i ćwiczymy umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Za przygotowanie do egzaminu czy certyfikatu zapłacimy o wiele więcej.

Cena korepetycji z przedmiotów ścisłych w 2023

Korepetycje z przedmiotów ścisłych bez wątpienia należą do tych najdroższych. Za zajęcia dodatkowe z fizyki zapłacimy od 25 do 350 zł, za lekcje z chemii od 20 do 350 zł, z kolei za korepetycje z biologii od 25 do nawet 400 zł za jedną godzinę lekcji.

WG

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *